Honeywell Smart Home Security System z Alexą

2 Lis 2017

Honeywell Smart Home Security System

Zauważyliście, że ostatnio mocno rozwijane są smart rozwiązania do monitoringu wnętrza? Już nie tylko same kamerki, ale pełne systemy do ochrony mienia – najczęściej we współpracy z Internetem Rzeczy, czyli innymi modułami i standardami łączności. Honeywell wystartowało z crowdfundingową kampanią na Indiegogo, gdzie proponuje swoje rozwiązanie, czyli Smart Home Security System. Stację do obserwacji pomieszczenia, integrującą się ze smart wyposażeniem w celu wzmocnienia strażnika.

Modułowy Honeywell Smart Home Security System ma pomóc dostosować funkcje pod potrzeby użytkownika, czyli budować taki monitoring, jaki jest nam aktualnie potrzebny. Stacja główna przypomina znane rozwiązania i posiada podstawowe funkcje, które zwykle znajdujemy w kamerkach analizujących wnętrze. Część zapowiadanych opcji będzie w urządzeniu na pewno, natomiast inne zależą od komunikacji z fundatorami na Indiegogo. Właśnie dlatego producent postanowił wprowadzić prototyp tutaj i zbadać potrzeby klientów. Dzięki temu powstanie ciekawszy produkt końcowy.

Honeywell Smart Home Security System

Honeywell Smart Home Security System

System do monitorowania wnętrza od Honeywell to przede wszystkim moduł Camera Base Station, który można rozszerzyć o inne czujniki poprzez aplikację Lyric na smartfony z iOS lub Androidem. Tam też do dyspozycji jest kanał w serwisie IFTTT, czyli możliwość stworzenia akcji i scen z wieloma innymi systemami. Honeywell zaproponuje też trochę własnych składników, m.in. zamek, czy sensory zwiększające możliwości detekcji osób i sytuacji. Obiektyw w stacji ma 145-stopniowe pole widzenia i jakość 1080p, tryb night vision oraz dwukierunkową opcję komunikacji audio. Zapis 72h w chmurze będzie bezpłatny. Wbudowane mikrofony mają pozwolić na wykorzystanie poleceń Alexy. Wirtualna asystentka Amazona weźmie więc udział w ochronie domu. Myślę, że gadżet można też zakwalifikować do smart głośników.

Producent zapewnia też, że w przyszłym roku chce wdrożyć pomoc Google Asystenta oraz współpracę z HomeKit od Apple, czyli również Siri. Stacja ma też współdziałać z protokołem Z-Wave Plus. To wszystko pokazuje, że Honeywell Smart Home Security System będzie nie tylko monitoringiem, ale centralnym hubem dla inteligentnego domu. Aktualizacje oprogramowania mają gwarantować rozwój systemu i funkcji. Planowane jest rozpoznawanie członków rodziny, smart powiadomienia i wiele innych. Nie wszystko będzie jednak dostępne od początku. W grudniu pierwsze sztuki mają trafić do pierwszych wspierających.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *