GoTouch – TV interaktywną tablicą

15 Gru 2016

GoTouch

Nowe interaktywne huby od Microsoftu i Google są efektowne, ale drogie. Duży ekran lub tablica to jednak świetne rozwiązanie na spotkania biurowe, czy szkoleniowe. Technologie rozwijają narzędzia do tego celu, ale większość jest po prostu kosztowna. Nie wszystkie firmy stać na wyposażenie swoich sal w takowe wynalazki. Jest jednak sposób, by zaoferować swoim pracownikom, uczniom, studentom, czy prelegentom konferencji tańszą alternatywę. Dużo tańszą! GoTouch to jeszcze prototypowy projekt, ale już w fazie crowdfundingu.

Korański producent proponuje mobilny zestaw do przemiany telewizora w interaktywną tablicę i to z rysikiem. Mało tego! Wszystkie treści synchronizuje w aplikacji mobilnej, więc zapiski można przesyłać na przenośne urządzenia. Smartfony lub tablety oraz komputery. Kompatybilność jest bardzo szeroka, bo uwzględnia trzy najpopularniejsze platformy: iOS, Androida oraz Windowsa (pytanie czy platforma jest uniwersalna – z video wynika, że raczej tak). Telewizor trzeba też podłączyć do mobilnych urządzeń i tutaj jest sporo opcji, przewodowe i bezprzewodowe, np. przez Apple TV, czy Chromecast. Meetingi z GoTouch mają być nie tylko efektowniejsze, ale i efektywniejsze. Autorzy przekonują, że praca zespołu tylko na tym skorzysta (działa na ekranach w dwie strony, więc każdy członek zespołu powinien móc wprowadzać swoje uwagi).

GoTouch

GoTouch

Jak to działa? W komplecie jest czujnik podczerwieni, który trzeba wycelować w ekran TV. Praktycznie dowolny, nawet projekcyjny. To on pozwala na śledzenie rysika, a potem synchronizację międzyekranową. To co widać na załączonych filmikach to nie symulacja, a realne obrazki. Widać, że rozwiązanie GoTouch spełnia zadania. Pozwala na edycje (stylusem) dokumentów PDF, widoków ekranu, prezentacji, stron internetowych, czy nawet filmów. Co więcej, całość powinna też działać zdalnie, a więc z placówkami na odległość (przez Internet).

Rysik można wykorzystać też na inne sposoby. Na niektórych obrazkach z kampanii widać, że to też fajne narzędzie do zabawy, ale i nauki. Generalnie telewizor przemieniamy w interaktywną tablicę, więc to jak ją wykorzystamy zależy już tylko od nas. Na Indiegogo skończyła się niedawno zbiórka funduszy i przekroczyła prób aż trzykrotnie, co oznacza, że lutowy termin realizacji jest niezagrożony. Na promocyjne modele GoTouch w cenie 100$ jest więc już za późno, ale rysiki z czujnikami i aplikacją nie powinny być droższe niż o 50% tej ceny. Dużo taniej od Surface HUB, czy Google Jamboard, choć trzeba doliczyć jeszcze koszt ekranu (który przeważnie znajduje się jednak w sali konferencyjnej).

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *