Gear S2/S3 i Gear Fit 2 z iOS

8 Sty 2017

Od kilku miesięcy testowany był Gear Manager w systemie iOS, by możliwe stało się korzystanie z smart zegarków Samsunga wraz z iPhone’ami. Koreański gigant dość długo prowadził projekt beta, ale w końcu udało się doprowadzić do oficjalnego startu aplikacji pozwalającej na skomunikowanie smartfona Apple z trzema modelami wearable z oferty Samsunga. Aplikacja Gear Manager pojawiła się w AppStore dla Samsunga Gear Fit 2, Samsunga Gear S2 oraz Samsunga Gear S3, czyli całej linii oferowanych smart zegarków.

Gear S3 iPhone

Takiego połączenia z konkurencyjnym urządzeniem brakowało Samsungowi. Android Wear z iPhonem współpracuje już od dosyć dawna, natomiast ubieralne gadżety z serii Gear były ograniczone wyłącznie do Androida (a jeszcze dawniej wyłącznie do Samsungów, ale było to naprawdę dawno temu – na początku rozwoju smartwatcha). Dzisiaj kompatybilność musi być możliwie szeroka. Niestety powiązanie Gear Managera z iOS nie da nam pełni możliwości – jaką otrzymujemy przy połączeniu Gearów z Androidami (a najlepiej Samsungami z Androidem) i tu rozwiązanie przypomina okrojoną funkcjonalność Android Wear z iOS.

Do dyspozycji będzie jednak sporo funkcji. Przede wszystkim wszelkie powiadomienia, zarządzanie aplikacjami oraz dostęp do S Health, które zbiera odczyty aktywności. Spokojnie skorzystamy też z naręcznego hardware’u i czujników, czyli głównie wbudowanego systemu GPS do monitorowania ruchu i czytnika tętna. Trzeba też pamiętać, że apki Samsung Gear S i Samsung GearFit potrzebują systemu operacyjnego iOS 9 lub wyższego, a wybrane funkcje mają również zależeć od stosowanego modelu iPhone’a. Poniżej załączam oficjalną grafikę Samsunga, która prezentuje dostępne funkcje w zależności od sparowanego systemu:

Gear S3 iPhone

iPhone’a można sparować już z naprawdę wieloma smartwatchami, ale nadal tylko Apple Watch wydobędzie wszystko co oferuje integracja z ekosystemem iOS.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *