Garmin Quatix 5 – zegarek na łódź i wędkowanie

10 Maj 2017

Garmin quatix 5Garmin ma w swojej ofercie nietypową odmianę smart zegarka – seria Quatix jest kierowana do bardzo konkretnego użytkownika. To naręczne urządzenia dla amatorów poruszania się łodziami, czyli na zbiornikach wodnych. Dzięki temu asortyment zegarków marki wychodzi poza gadżety produkowane przeważnie dla aktywnych na lądzie. Garmin Quatix 5 jest kolejną generacją sprzętu skoncentrowanego na funkcjach potrzebnych np. na morzu.

W generalnym skrócie, Quatix to zegarek dla wędkarzy i marynarzy, czyli wszystkich tych, którzy spędzają czas na wodzie. Ekranik smartwatcha oraz jego funkcje dostosowano pod te konkretne sytuacje. Mają wspierać w trakcie rejsu wieloma odczytami i powiadomieniami (jest nawet wskazówka na temat wiązania liny, czy jej długości, by zachować bezpieczeństwo dryfowania). Przygotowano również pomoc dla wędkujących, m.in. logowanie ciekawych miejsc, które można oznaczyć przy użyciu systemu GPS.

Lokalizator ma pomagać też w trakcie poruszania się łodzią, zbierać odczyty na temat trasy, dystansu i wielu innych potrzebnych parametrów. Garmin Quatix 5 (jak poprzednik, czyli Quatix 3) ma też współpracować z innymi urządzeniami na łodzi. Wyświetli dane na temat poruszania się, a także przekaże informacje pogodowe, alarmując o niekorzystnych warunkach. Wszystkich możliwości jest znacznie więcej i dobrano je pod bardzo wyspecjalizowane użytkowanie.

Garmin Quatix 5

Zegarek ma adekwatną do warunków konstrukcję. Jest wzmocniony, szczelniejszy (do 100-metrowego zanurzenia) i pozwala na wymianę paska dobranego do zewnętrznych potrzeb (na lądzie można mu wpiąć bardziej elegancki wariant). Jest też czytelny w słońcu wyświetlacz z LEDowym podświetleniem. Moduł GPS ma do tego zwiększoną precyzję namierzania. Garmin obiecuej 24 godziny działania na jednym ładowaniu przy aktywnym GPS, 60 godzin w specjalnym trybie UltraTrac i dwa tygodnie w trybie smartwatcha. Czas pracy może na morzu okazać się bardzo ważny i tak na taką wyprawę warto zabrać jakiś bank energii, by w razie czego gadżet doładować.

Zegarek jest częścią multisportowej rodziny Garmina, więc w terenie wykorzystamy go też do biegania, jazdy na rowerze, pływania, czy do innych dyscyplin. Z tyłu jest czytnik tętna z technologią Elevate, więc model ma sporo funkcji. Te sporo funkcji będzie jednak kosztować. Najtańszy model Quatix 5 z sylikonowym paskiem wyceniono na niecałe 600 dolarów, a wariant Quantix 5 Sapphire nawet na 850$. Oba mają pojawić się w sprzedaży w czerwcu.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *