Flexwarm – w tej kurtce ustawisz idealną temperaturę z apki

16 Mar 2016

Flexwarm

Świat widział już różne rodzaje inteligentnej odzieży. Od skarpetek, po smart kurtki. Wszystkie one kwalifikowane są na razie do wspólnego działu, ale i tutaj będziemy powoli widzieli podsekcje. Najwięcej rozwiązań jest dla sportowców. Nie ma się co dziwić. Chodzi głównie o czujniki i analizę aktywności. Na szczęście inne marki i startupy nie są zaślepione tylko takimi możliwościami i starają się zaoferować coś innego. Flexwarm to odzież wierzchnia z „klimatyzatorem”.

Właściwie to bardziej „grzejnik”. Projekt powstał do regulowania idealnej temperatury pod indywidualne potrzeby. Zamiast nosić gruby puch, może lepiej lżejszą i wygodniejszą odmianę z „grzałkami” sterowanymi ze smartfona lub Apple Watcha? Brzmi śmiesznie, ale może być ciekawie. Użytkownik uzyskuje możliwość zarządzania ogrzewaniem z własnego urządzenia. Producent proponuje grzanie w kilku najważniejszych miejscach (m.in. klatce piersiowej, pleców, dłoni itp.).

Flexwarm jacket

Flexwarm przypomina mi inteligentne wkładki do butów, które miały takie samo przeznaczenie. Tam skupiano się wyłącznie na stopach. Kurtka zadba o korpus. Ma to być odmiana smart, więc wyposażono ją również w trochę inteligentnych technologii. Sensory mają rozpoznawać otoczenie i się do nich adaptować. Prawie jak z „Powrotu do przyszłości” (no dobra, takiej suszary raczej nie będzie). Oczywiście projektanci nie omieszkali zauważyć, że to najinteligentniejsza z odmiana kurtek na rynku.

Jak zwykle trzeba trochę ponarzekać. Może na konieczność ładowania kurtki? Już dziś trzeba pamiętać o ładowaniu coraz większej liczby elektroniki, a tu jeszcze dojdzie kurtka… Pełne ładowanie ma wystarczyć na 3,5 godziny grzania. Posłuży raczej do miejskiego użytku, choć może zda egzamin również na stoku (o ile nie planujemy szusować cały dzień). Jeśli wierzyć opisowi, kurtka uwolni też dłonie od rękawiczek, dzięki czemu łatwiej będzie wykorzystać palce – zapewne do zabawy na dotykowym ekranie telefonu lub tabletu :P. Byłem pewien, że prędzej czy później taka kurteczka powstanie. Na ten moment promuje się na Kickstarterze.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *