Disney Research animuje kolorowanki przez Augmented Reality

6 Paź 2015

 Disney lubi eksperymentować z mobilnymi technologiami. Ich dział badawczy Disney Research dosyć często pokazuje swoje rozwiązania dla dzieciaków. Tym razem połączono najzwyklejsze kolorowanki dla najmłodszych z możliwościami Augmented Reality. Rzeczywistość rozszerzona to spory potencjał i jest on wykorzystywany w przeróżnych segmentach. Od motoryzacji, po projekty dla dzieci. Najnowszy system uwzględnia smartfony i tablety, które mają urzeczywistnić malunki.

DisneyDisney Research

Aplikacja chce przemienić rysunki w modele 3D, które ożywają po pokolorowaniu. Oczywiście w takich barwach, jakimi dzieci kolorowały swoimi kredkami. To nie pierwsza próba miksu kolorowanek z rzeczywistością rozszerzoną, co pokazuje, że niebawem takie zabawki trafią na rynek. Mobilne urządzenie ma współdziałać przez rozpoznawanie obrazu i pokazywać odpowiednie warstwy na ekranie telefonu/tabletu. To fajna opcja do zainteresowania dzieciaków przy, wydawałoby się, najzwyklejszych rzeczach dla dzieci.

Na poniższym video widać pierwsze efekty renderingu 3D oraz animacje postaci. Produkt nadal jest w fazie prototypowej, a w przyszłości można wyobrazić sobie znanych bohaterów kreskówek Disneya właśnie w takiej formie. Interakcja z użytkownikiem zaangażuje bardziej w tradycyjne formy zabawy, bo powoli właśnie mobilny sprzęt zmienia podejście. Nowoczesnymi metodami można powrócić do klasyki. Chyba największym wyzwaniem będzie rozwiązanie uchwytu, tak, by dzieci mogły jednocześnie malować i obserwować efekty.

źródło: Disney via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *