Digitsole Smartshoe – najinteligentniejsze buty

31 Maj 2017

Digitsole Smartshoe

O smart butach mówi się już od lat. Powstaje coraz więcej wariacji inteligentnego obuwia. Ostatnio karierę robię odmiany samowiążące się – jak z serii Powrót do przyszłości. Z generacji na generację projekty są coraz efektowniejsze. Na Kickstartera trafił właśnie model Digitsole Smartshoe, czyli jednego z najinteligentniejszych (jak określają autorzy) butów o bardzo dziwnym fasonie. Czy tak będą wyglądać adidasy przyszłości?

Sneakersy Digitsole Smartshoe zdecydowanie zwracają na siebie uwagę. Kosmiczny wygląd to nie jedyna atrakcja gadżetu, bo chyba tak można go klasyfikować. Obuwie wyposażono w samowiążący system, który dostosowuje zaciskanie wiązania bezpośrednio do naszej nogi. Wszystko wygląda srogo, bo przypomina but z filmów science fiction. Jak byt cyborga lub androida. Ewentualnie Robocopa. Noga w takim buciku ma czuć się ultra wygodnie, a za wszystko zadbać czujniki oraz oprogramowanie. Automatyka sama dobierze komfortowy układ.

tekst alternatywny

Producent nazywa Digitsole Smartshoe modelem ze zintegrowaną technologię wearable. Buty wyposażono też w absorpcję nacisku, tracker aktywności, ogrzewanie i jeszcze kilka innych bajerów. Celem jest dostarczenie na smartfon serii odczytów, które posłużą nie tylko monitorowaniu ruchu, ale dostosowywaniu wnętrza obuwia do naszego indywidualnego stylu. Buty ocenią nawet poprawność postury, ewentualne kontuzje, no i zliczą kroki z pozostałymi danymi aktywności. Aplikacja na smartfon będzie centrum sterowania oraz informacji. To nie pierwszy but z takim połączeniem, ale jeszcze chyba żaden nie otrzymał aż tylu elementów do podglądu na ekraniku telefonu.

Digitsole ma akurat doświadczenie w sprawie smart butów. Przygotowywało już różne pary oraz inteligentne wkładki. Teraz wiedzę wykorzystuje w modelu kompleksowym. Oczywiście nie muszę zwracać uwagę na fakt, że to wyrób premium z odpowiedniej jakości wykończeniem. Wszystkie wymienione wyżej algorytmy opracowano ze specjalistami. Crowdfundingowa kampania oferuje mnóstwo rozmiarów, ale na razie tylko jeden wygląd i chyba także kolor. Finalna cena ma wynieść aż 599$, natomiast na Kickstarterze można je nabyć już nawet za 199$. Trzeba będzie jednak poczekać na realizację zamówienia aż do grudnia.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *