Apple Watch series 2 – wodoodporny i z GPS

7 Wrz 2016

Apple Watch series 2 będzie szybszy, ale i całkowicie wodoodporny, jak również z wbudowanym modułem GPS! Limitowaną wersją będzie sportowa odmiana Nike+ Edition, a wśród nowych wykończeń ceramiczny „pearl-white”. Oto druga generacja smartwatcha Apple Watch.

Apple Watch series 2

Mówiono, że to dobry czas na drugą generacją Apple Watcha. Minęło odpowiednio dużo czasu, by wprowadzić kolejną wersję smartwatcha z Cupertino i Apple oficjalnie wprowadza następcę – model Apple Watch series 2. Jak zwykle własny system oznaczania kolejnych generacji, a w przypadku inteligentnego zegarka nazewnictwo jest szczególnie ważne. W końcu Apple kieruje swój wyrób w klientów tradycyjnych zegarków, na co zresztą wskazuje druga pozycja na liście globalnej sprzedaży (wyprzedza go tylko Rolex). Co zaproponuje druga generacja najlepiej sprzedającego się smart zegarka?

Apple posłuchało użytkowników i wdrożyło elementy, na które czekaliśmy. Nowy smartwatch jest całkowicie wodoodporny, a nie tylko szczelny na zachlapania jak poprzednio. Do środka zmieszczono także ten moduł, który obecnie mieści każdy nowy sportowy zegarek, czyli lokalizator GPS. Już te dwie cechy sprawią, że zegarek zyska nowe możliwości, zwłaszcza pod względem sportowym. Dodajmy do tego specjalną edycję Apple Watch Nike+, a otrzymamy obraz podejścia Apple – nacisk na aspekty fitness. Myślę, że o funkcjach trackera aktywności napiszę całkowicie oddzielny wpis, więc na ten moment wystarczy po prostu zaznaczyć co nowego.

Apple Watch series 2

W końcu całkowicie wodoodporny Apple Watch!

Nowy Apple Watch series 2 nie zmieni swojej stylistyki. Tego byłem pewien. Za wcześnie, by bawić się w odświeżanie designu. Podobnie zrobił Samsung z nowym Gear S3, który przypomina poprzednika. To ważne, by produkt był rozpoznawalny i kojarzony. Wewnątrz koperty zmieszczono nowe podzespoły. Procesor (dual core) i GPU są dwa razy szybsze, więc zegarek będzie działał szybciej i sprawniej. To akurat u Apple całkowicie normalne. Nowe warianty muszą działać lepiej. Zegarek będzie sprzedawany w podobnej palecie barw i wykończeni, ale nie mogło zabraknąć nowej wersji kolorystycznej. Apple zapowiedziało perłową wersję ceramiczną, której koperta jest jeszcze wytrzymalsza niż stal nierdzewna. Dokładnie cztery razy.

Biały Apple Watch series 2 będzie się w ofercie wyróżniał, ale ciekawi mnie zainteresowanie tą odmianą. Nie jestem pewien, czy to projekt kierowany na damski nadgarstek. Biały iPhone i iPad wcale takie nie były, chociaż ich zakupem interesowało się więcej pań niż panów. Co z personalizacją? Będzie równie szeroka, jak nie szersza. Na prezentacji pokazano nowe paski z kolekcji Hermes. Z francuskim domem mody Apple współpracuje już od pierwszej generacji i to partnerstwo jest kontynuowane.

Apple Watch series 2

Apple Watch series 2 Nike+ Edition i Hermes

Apple Watch series 2 ceramic pearl-white

Apple Watch series 2 w nowej ceramicznej edycji „pearl-white”

Poprawkom uległ również ekran. Apple chwali się, że będzie bardzo czytelny w nawet ostrym słońcu, a w przypadku odczytów to dosyć istotne. Wyświetlacz jest dwa razy jaśniejszy. Panel ma odświeżać się w 60 fpsach, co także jest lepszym wynikiem. Przy systemie WatchOS 3 nie ma się co zbyt długo zatrzymywać. Dosyć dokładnie przedstawiłem go już kilka miesięcy temu. Oczywiście Apple Watch series 2 wykorzysta wszystkie jego zalety i poprawki. Apple zapowiedziało kolejne aplikacje, ale jednej poświęcono więcej czasu. Na nadgarstek ma trafić Pokemon Go, który z pewnością wykorzysta zalety wbudowanego GPS.

Na koniec ceny. Apple Watch series 2 ma być wyceniony na 369$, odmiana Nike+ Edition również. To oznacza, że zegarek nieco zdrożał, bo najtańsza wersja pierwszej generacji kosztowała na starcie 350$. Pierwsza wersja Apple Watcha dalej będzie w sprzedaży, ale nieco potanieje. Apple Watch series 1 ma kosztować 269$ i zyskać wewnątrz ten sam dwu-rdzeniowy procesor Apple S2. Podoba mi się to podejście. Niby starszy, ale szybszy. Wszystkie bardziej szczegółowe możliwości Apple Watcha 2 przedstawię w kolejnych wpisach na moim blogu.

źródło: Apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *