Złoty HTC One oficjalnie – trend pożera wszystkich

25 Lis 2013

Kiedyś, przy temacie złotych urządzeń pisałem głównie o prawdziwej warstwie złota na obudowie smartfonów lub tabletów. Przygotowywane były ekskluzywne, bardzo drogie modele znanych marek. Złoto lśniło i pokazywało status posiadacza. Takie edycje wciąż są tworzone i mają klientów, a przy projektach biorą udział znany designerzy i jubilerzy. Całkiem niedawno HTC zaprezentowało taki model oficjalnie. Był to flagowy HTC One, pokryty 18 karatowym złotem. Odkąd Apple wydało nową generację iPhone’a 5S w złotej obudowie (kolor), świat zwariował, wręcz oszalał. Przynajmniej z punktu widzenia obserwatora.

Nie wiedzieć czemu, znów gigant z Cupertino wyznaczył trendy. Wybaczcie, ale nie rozumiem fenomenu tej wersji, a jeszcze bardziej podążania za standardami Apple. Nie krytykuje samej marki, a raczej odbiorców, którzy łykają co im jabłko podrzuci. Pojawiły się nawet okleiny dla iPhone’a 5 imitujące model 5S. Chociaż iPhone’ów 5C podobno nie chcą kupować, bo pewnie zbyt „plastikowy”. Powiem szczerze, że mi ten słabszy model się spodobał, a miałem okazję sprawdzić oba obok siebie (pomijam możliwości techniczne). Jakby nie patrzeć, złoto opanowało rynek i wielu producentów naśladuje Apple. Samsung jako pierwszy pokazał złotego Galaxy S4. HTC też ma już oficjalnie złotą edycję, ale tym razem taką zwykłą.

Tym, którzy nie śledzą przecieków, przypomnę, że wersja ta wyciekła z Chin, więc pewnie niektórzy już ją widzieli. HTC teraz oficjalnie prezentuje złoty model produkcyjny. Do tej pory smartfon ten był dostępny w kolorach: srebrnym, czarnym, a nawet niebieskim i czerwonym. Oprócz obudowy, nic innego nie ulegnie zmianie. To ten sam flagowy model, jaki dostępny jest od jakiegoś czasu w ofercie tajwańskiego producenta. Przypomnę, że wyróżnia go aparat w technologii UltraPixel. Nie sprecyzowano jeszcze kiedy będzie dostępny, ale Europa może liczyć na ten wariant w 100%.

a to 18-karatowa wersja złotego HTC One. fot. htc.com/uk/

Nie jestem fanem złotych odmian, lubię za to czekoladowe, mocno brązowe kolory, a ostatnio najbardziej przypadła mi do gustu Motorola Moto X w wariancie z drewnianym tylnym panelem. Ciekawe, czy teraz czas na platynę? A może wzorem super aut – chromowany lakier, albo aksamit… Widzieliście egzotyczne pojazdy w tym materiale? Powtarzam: materiale!

źródło: HTC via Engadget

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *