Lenovo DaystAR – gogle Rzeczywistości Rozszerzonej

20 Lip 2017

Lenovo DaystAR

Kolejne potwierdzenie moich przewidywań – Augmented Reality będzie czymś jeszcze popularniejszym niż gogle VR. Wszystko wskazuje na to, że wszyscy liderzy elektroniki inwestują w technologie Rzeczywistości Rozszerzonej i to zarówno pod względem softu, jak i hardware’u. Lenovo spodobał się model gogli HoloLens od Microsoftu i teraz proponuje swoją odmianę bardzo podobnego urządzenia. Lenovo DaystAR to headset typu HMD (head mounted display), w którym ma zawierać w sobie wszystko co niezbędne do samodzielnego działania.

Co prawda Lenovo DaystAR to jeszcze koncepcja na poziomie prototypu, ale warto pochwalić się obecnymi rozwiązaniami, by klienci wiedzieli o planach producenta oraz jego możliwościach w danej dziedzinie (tu akurat z ogromnym potencjałem). Model gogli został zaprezentowany na corocznym Tech World innovation summit. Sprzęt ten ma oferować rozwiązania AR bez konieczności podpinania się do komputera czy smartfona. To niezależna jednostka z wyświetlaczem z 40-stopniowym polem widzenia na szybce (format HUD).

Lenovo DaystAR

Bardzo podobnych urządzeń pojawia się na rynku coraz więcej i bardzo ważna staje się dla nich odpowiednia platforma. Aplikacje i programy to najważniejszy z elementów, ale potrzebne są gogle/okulary. Lenovo wierzy, że developerzy zainteresują się produkcją tytułów na Lenovo DaystAR,by finalny wyrób wyszedł w możliwie atrakcyjnym zestawie. Na razie zademonstrowano narzędzia do skanowania, uploadu i edycji modeli 3D przy użyciu gogli. Zapowiadane są jednak zarówno gry, jak i zdalna pomoc asystenta AR oraz produktywne narzędzia.

źródło: Lenovo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *