HTC One M9+ Supreme Camera – edycja dla fotoamatorów

30 Wrz 2015

htc one m9+ supreme camera

HTC lubi wyróżniać swoje smartfony kamerkami. Od kilku generacji nie boi się eksperymentować z sensorami. Linia na 2015 rok została wczoraj poszerzona o przedstawiciela lepszych aparatów. Tajwański producent zaprezentował model, który nazwano HTC One M9+ Supreme Camera, czyli specjalną edycję znanego już sprzętu, ale w ulepszonej wersji obiektywu. Sama nazwa sugeruje, że będzie to telefon dla amatorów mobilnej fotografii. Z reguły takie projekty sprzedawane są tylko (lub na początek) na rynku lokalnym. Tutaj tak właśnie jest. Wariacja One M9 pokaże się tylko na Tajwanie.

HTC One M9 i jego ulepszony kuzyn M9+ to wspólna rodzina. M9+ Supreme Camera będzie najmłodszym z braci o specyfikacjach znanych ze swojego imiennika. Jak pewnie każdy się domyślił, zmianom ulegnie głównie kamerka. 20-megapikselowy sensor zamieniono wariantem z 21 mpx i laserowym autofocusem wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Entuzjastom pstrykania zdjęć nie trzeba pisać jakie daje to zalety. Lepsze i szybsze ostrzenie obrazu. Mniej rozmyć. Autofocus ma zaoferować trzy tryby ostrzenia.

htc one m9+ supreme camera edition

„3-in-1 fusion focus” wykorzysta szybkość miernika laserowego i w ten sposób przyspieszy wykonanie zdjęcia. Przypomnę, że laserem bawił się już LG. Tradycyjny autofocus też jest, tak samo jak i odpowiednia detekcja fazy (ułatwienie przy ostrzeniu obrazu). HTC wciąż promuje swój dual-LED flash, co lepiej doświetli kadr. Aparacik ma potrafić przygotować się do pstryknięcia ostrej fotki w 0.1 sekundy (z tego co pamiętam nowe Sony Xperia Z5 potrafią to w 0.03 części sekundy, ale te różnice są już tak małe, że prawie nieodczuwalne).

HTC One M9+ jest dostępny w Azji i Europie, więc może i Supreme Camera Edition trafi kiedyś na te rynki. Na razie tylko wspomniany Tajwan. Tam sprzęt kosztować ma 630$.

źródło: HTC via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Super aparat, super głośniki,super procesor,czyli super telefon-niestety nie.
    Gdzie jest 2-stopniowy przycisk od aparatu !?
    Tak ciężko to wstawić ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *