HTC Mini+, czyli nowa edycja słuchawki Bluetooth dla phabletów

30 Sie 2013

HTC oficjalnie zapowiada i potwierdza kolejną słuchaweczkę Mini+ na Bluetooth do smartfonów,  o której poprzedniku – HTC Mini, miałem już okazję pisać w styczniu, kiedy zaprezentowano pierwsze informacje na temat wynalazku. HTC Mini+ to urządzenie towarzyszące telefonom, przede wszystkim tym o większej przekątnej. Phablety nie są wygodnymi smartfonami do rozmów. Ich wielkość sprawia, że przy uchu trzymamy spory sprzęt. Słuchawka na Bluetooth, parująca się z takim telefonem, jest niewielkich rozmiarów narzędziem, przypominającym zwykły telefonik. Dużo wygodniej jest wtedy prowadzić rozmowę, a smartfon może pozostać w kieszeni lub ukryciu. Mini+ posiada własną klawiaturę i ekranik, dzięki temu wybierzemy numer bezpośrednio lub z listy kontaktów pokazującej się na wyświetlaczu (dane wędrują bezprzewodowo ze smartfona z Androidem).

Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność baterii smartfona, większy komfort i szybkie parowanie. HTC nie zrezygnowało z wykorzystania komunikacji drogą Near Field Communication (NFC) do parowania sprzętu, ale połączenie odbywa się także poprzez Bluetooth 2.1 + EDR. Słuchawka jest lekka, ma niewielkie rozmiary (118.7 x 39.8 x 7.15mm), a niewielki – 1.5 calowy ekranik typu OLED o rozdzielczości 128 x 128 pikseli pozwoli odczytać wiadomości sms i inne treści powiadomień (m.in. maili). Mimo, że gadżet jest niewielki i mało waży, to wadą takiego rozwiązania jest konieczność noszenia ze sobą dwóch urządzeń. Dla tych, którzy korzystają ze smartfonów ze standardowej wielkości ekranem, będzie to niepotrzebny wydatek (choć kolejne, poniższe informacje mogą przekonać do zakupu), ale posiadacze dużych ekranów, docenią produkt.

Niestety HTC chyba zaprojektowało Mini+ do współpracy tylko ze swoimi telefonami. Kompatybilność słuchawki na Bluetooth jest zatem mała. Współpracuje z modelami HTC One mini, HTC Butterfly s, HTC Desire 200, HTC Desire 500 (lista pewnie będzie większa). Akumulatorek o pojemności 320 mAh starczy na 9 godzin rozmów lub 95 godzin w trybie standby. Ciekawymi dodatkowymi funkcjami będą: możliwość obsługi ekranu TV oraz zdalna kontrola i prezentacje z laserowym wskaźnikiem umieszczonym wewnątrz. Model Mini+ został też usprawniony w stosunku do wersji Mini dla smartfonów HTC Butterfly/Droid DNA, o zdalne wywoływanie migawki w aparacie fotograficznym telefonu.

Funkcje zdalnej obsługi telewizora będą dostępne we współpracy z HTC One Mini po instalacji specjalnej aplikacji. Port infra-red pozwoli wykorzystać Mini+ do przejęcia kontroli nad TV (mniejsza wersja modelu One została pozbawiona portu na podczerwień). Nie jestem pewien, ale warto sprawdzić współpracę słuchawki z innymi Androidami spoza oferty HTC. Wydaje się, że podstawowe funkcje połączeń i odbioru rozmów powinny być dostępne dla dowolnego smartfona. Jeśli ktoś z was ma takie informacje lub testował Mini+, proszę o kontakt. Mi osobiście podoba się możliwość wykorzystania słuchawki w trakcie korzystania z innych funkcji smartfona. Powiedzmy, przeprowadzając rozmowę poprzez Mnin+ z jednoczesnym przeszukiwaniem Internetu w przeglądarce na ekranie smartfona. Według informacji od HTC, kontroler może być również wykorzystany do grania w gry, wykorzystać do streamingu multimediów z HTC Media Link HD.

Nieoficjalne informacje na temat ceny mówią, że Mini+ powinno kosztować 55 Funtów. Dostępność jeszcze nieznana. Wraz z Mini+, na londyńskim evencie został zaprezentowany także gadżet Fetch, służący do lokalizacji smartfonów HTC.

źródło: htc.com via theverge.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *