Eve Thermo z HomeKit – smart głowica

23 Paź 2017

Elgato Eve Thermo

O smart głowicach termostatycznych do grzejników i kaloryferów pisałem na blogu już kilka razy. Producentom udało się już przygotować modele, które współpracują z aplikacjami oraz inteligentnymi systemami, by dać w ten sposób możliwość sterowania i automatyki w dodatkowy sposób. Firma Elgato dodała do swojej oferty takie urządzenie, poszerzając w ten sposób rodzinę smart rozwiązań Eve. Staram się już nie pisać o kolejnych klonach tego samego pomysłu, ale model Eve Thermo jako pierwszy tego typu dorzucił współpracę z platformę HomeKit.

Eve Thermo ma praktycznie ten sam zestaw funkcji co wielu już konkurentów, ale wyróżnia się kompatybilnością z ekosystemem Apple HomeKit. Ten certyfikat gwarantuje klientom współpracę z innymi urządzeniami, które również oferują swoje możliwości aplikacji Apple Dom. Ten agregat smart rozwiązań pozwala na budowanie akcji, scen i automatyki z uwzględnieniem wszystkich dodanych do sieci urządzeń z HomeKit. Eve Thermo to inteligentne zarządzanie temperaturami wnętrza z opcją korelacji z innymi systemami przez platformę Apple.

Elgato Eve Thermo

Już bez HomeKit zestaw jest ciekawy, ponieważ daje nam szansę na stworzenie stref do kontroli (niezależnej) ciepłem, czy harmonogramów pracy. HomeKit poszerza je o dodawanie innych elementów, dzięki czemu można rozwinąć sceny m.in. o czujniki. Termostat może reagować na zewnętrzne odczyty i uruchamiać się (lub wyłączać) w inteligentny sposób. Elgato ma sporo własnych modułów, ale oprócz tego będą jeszcze te współpracujące z Apple. Eve Thermo to propozycja dla użytkowników tego systemu. Androida na razie tu nie przewidziano, a to zapewne z uwagi na wymogi Apple.

Co jeszcze da połączenie z HomeKitem? Oprócz opcji budowania zależności w apce Dom, domownicy mogą wykorzystać sterowanie i polecenia głosowe przez Siri, czy dostęp do panelu z poziomu smartwatcha Apple Watch. Powinna też się znaleźć opcja kontroli zdalnej, ale tu już potrzebny jest Apple TV (lub pewnie iPad pozostawiony w domu – jako rodzaj huba). Głowice mają też własne panele LED, gdzie podejrzymy, ale i zmienimy ustawienia bezpośrednio przy grzejniku.

źródło: Elgato

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *