Brilliant Control – smart panel do smart domu

9 Lut 2017

Jeszcze w tym tygodniu przedstawiałem kolejny ze sposobów sterowania inteligentnym domem, pisząc wtedy, że takich rozwiązań będzie przybywać. Smart sieci się prężnie rozwijają, a najważniejsze dla nich jest scentralizowane zarządzanie – konkretnie wygodna obsługa wszystkich razem z jednego miejsca, a nie poszczególnych aplikacji lub pilotów. Huby i stacje starają się to oferować, ale nie są jedynymi modelami tego typu. Lubimy ścienne panele i taki właśnie, ale bardziej inteligentny, proponuje Brilliant Control.

Brilliant Control

Brilliant Control jest specjalnym, dotykowym modułem z przełącznikami, który pozwoli ogarnąć sterowanie smart wnętrzem. Nie jest może unikatowym podejściem, gdyż od lat takie jednostki są przekształcane z tabletów, jednak producent nie chce, by mózgiem był dotykowy komputerek (najczęściej iPad w eleganckiej ramce), a przełącznik zastępujący tradycyjne odpowiedniki. Instalowany jest w kilka minut i ma obsługiwać inteligentne urządzenia podpięte do domowej sieci poprzez ekranik oraz polecenie głosowe. Celem jest zastąpienie klasycznych włączników i przejście na nowoczesny gadżet.

Do tego wszystkiego nie wymaga parowania ze smartfonem! Bardzo istotne jest, że Brilliant Control jest kompatybilny z najpopularniejszymi standardami i platformami smart home. Panel działa z hubami Wink lub SmartThings (te mają ponad 200 kolejnych powiązań), jak i systemami Nest, Sonos, Honeywell, Philips Hue i wieloma innymi. Dzisiaj taka integracja to konieczność i można być pewnym dodania kolejnych marek. Cieszy mnie również współpraca z serwisem IFTTT, co daje kolejne niesamowite możliwości (tu wręcz nieograniczone).

Brilliant Control

Cały interfejs w intuicyjnej wersji na 5-calowym LCD. Obecnie firma prezentuje prototypowy wariant, ale posiadający już naprawdę sporą bazę ustawień. Możemy kontrolować oświetlenie, system dźwiękowy itd., a zdecydowaną większość poleceń możemy obsłużyć komendami głosowymi. Asystentem jest Alexa, czyli jedno z najszybciej rozwijających się wsparć. Producent uwzględnił nawet kamerkę, a ta świetnie sprawdzi się we współpracy z kamerkami przed domem, dając funkcje intercomu. Brilliant Control przypomina naściennego huba i ma on posiadać również efektowne motywy pasujące do wnętrza.

Panel ma być sprzedawany w kilkunastu odmianach kolorystycznych, by jak najlepiej dopasować go do pomieszczeń. Producent przewiduje premierę latem 2017, wyceniając kontroler na 199$ (w przedsprzedaży za 149$).

źródło: Brilliant Control

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *