Xperia Ear Open Style – koncept hearable

27 Lut 2017

Sony Xperia Ear Open Style

Sony jest obecne w segmencie hearable od kilku lat i to nie tylko przy okazji prototypowych gadżetów, a dostępnych na rynku słuchawek. Na targach Mobile World Congress zaprezentowano nową koncepcję ubieralnego systemu do ucha – Xperia Ear Open Style. Rozwinięto model Xperia Ear i zademonstrowano jego modyfikację, która być może trafi za pewien czas na rynek (jak w przypadku poprzednika). Co prawda nie jest to jeszcze gotowy wyrób, ale próbka, która może zainteresować swoim podejściem. Dział smart słuchawek szybko się rozwija, a wraz z ekspansją asystentów głosowych będzie coraz bardziej pożądany.

Xperia Ear Open Style Concept to przede wszystkim jeszcze inny sposób noszenia słuchawki. Japoński gigant przygotował parę słuchawek stereo w technologiach „otwartych”, które są rozwijane przez program Future Lab już od zeszłego roku. Niemal wszystko zmieszczono w module noszonym za uchem. Część dociera bezpośrednio do środka, ale przez akustyczną konstrukcję. Zaletą takiej konstrukcji jest możliwość rejestrowania dźwięków docierających z zewnątrz. Sony połączyło opcję odsłuchu dźwięków ze słuchawek i poza nich. Chodziło chyba o to, by słyszeć też otoczenie i nie zamykać się w świecie audio płynącego ze słuchawek.

Ostatnio takie otwarte gadżety mocno się promują. Brano pod uwagę są kwestie bezpieczeństwa w trakcie poruszania się ulicach, a w trakcie treningu dobrze jest czuć co się dzieje wokół nas. Cały system w Xperia Ear Open Style Concept daje podobno wrażenie jakby wszyscy słyszeli co trafia do naszego ucha, ponieważ jednocześnie słyszymy też to co widzimy. Jeśli jakość dźwięku będzie przy tym odpowiednia to pomysł na wearable może być ciekawy. Liczę jednak, że otoczenie będzie można wyciszać całkowicie lub, że nie będzie wpływało na odbiór muzyki. Więcej potencjału widzę przy wykorzystywaniu wbudowanych asystentów, gdzie w trakcie rozmowy z osobą przed nami, będziemy mieli dostęp do odsłuchu podpowiedzi w uchu (np. tłumacza).

Sony zintegruje pewnie Xperia Ear Open Style z Xperia Agent oraz Google Asystentem, gdy wprowadzi projekt na rynek.

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *