SitTight – aktywne krzesło fitness

13 Lip 2017

SitTight

Od lat wiadomo, że praca biurowa łączy się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Sporo firm zaczyna już wdrażać w kulturze swojej pracy rozwiązania związane ze zwiększaniem aktywności. Mowa o salach do ćwiczeń i krótkich treningów rozciągających i rozruszających ciało zastygnięte w pozycji siedzącej. Są też nowe rodzaje stoisk, m.in. stojące lub z podparciami zamiast krzeseł. Chodzi o to, aby społeczeństwo nie traciło zdrowia podczas długiej pracy przed monitorem lub przy biurku. Na Kickstarterze znalazłem nowe rozwiązanie, które stara się rozwiązać ten problem. To nowoczesne krzesło aktywne SitTight.

Projekt interesujący z kilku względów. Krzesło o ciekawej konstrukcji i nietypowym mechanizmie chce spełnić kilka zadań. Według autorów jest to wygodny system podparcia ciała, a przy tym rozwiązany tak, by podczas siedzenia ciało było aktywne. Innymi słowy, proponowany jest gadżet, który da nam szansę na ciągły ruch wielu partii mięśni, nie skrzywianie kręgosłupa w jednej pozycji oraz nowy komfort na stanowisku typowo biurowym. Producent twierdzi, że podczas pracy odczujemy efekty, które możemy śmiało włączyć w rodzaj stretchingu (fitness stacjonarny).

SitTight

Angażowane ma być zarówno ciało, ale i rozluźnianie umysłu (zwiększanie koncentracji). Krzesełko ma aktywne mechanizmy, dzięki czemu ciało może reagować i być w stałym ruchu. Udało się w ten sposób przerobić przedmiot kojarzony z bezruchem w aktywność. SitTight jest przy tym stabilny i regulowany w kilku aspektach. Ma też poprawić posturę, wpływając na redukcję niepożądanych efektów dla kilku odcinków kręgosłupa (tych najbardziej narażonych na kontuzje powodowane zastałością). Start-up zadbał też o ofertę różnych pozycji podczas siedzenia. Każda uwzględnia balansowanie, czyli stałą aktywność organizmu w trakcie przebywania na siedzisku. Dodajmy do tego aktywność po pracy, czyli typowy trening, a efekty synergii mogą być ciekawsze dla zdrowia i kondycji.

Ciekawy wyrób. Jeśli uda mu się zebrać w crowdfundingu środki to zadebiutuje za kilka miesięcy.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *