REMOD – obrotowy smart pasek

26 Cze 2016

Remod band

Zegarki idą w konkretnym kierunku – coraz inteligentniejszych odmian. Od niedawna kroku próbują im dotrzymać paski, które również zaczynają być smart. Czasem nawet próbują przemieniać zwykłe naręczne czasomierze w wersje inteligentne. Projekt REMOD jest z kolei smart paskiem dla smart zegarka. Akurat temat smartstraps jest bardzo rozwojowy, ponieważ rozszerza możliwości smartwatcha. Kilka fajnych propozycji ma Pebble, a i Apple opatentowało swoje technologie. REMOD jest inny, ale ma bardzo podobne przeznaczenie.

Rozwiązanie jest oryginalne. Autorom udało się zaproponować kilka ciekawych opcji w jednym akcesorium. Po pierwsze, REMOD to chyba pierwszy na świecie model paska o dwustronnej, obrotowej stylistyce. Wyjątkowy mechanizm daje możliwość szybkiego obrotu strony i zmianę stylu. Skonstruowano specjalny aparat Reversible Motion System. W kilka sekund obróci stronę paska składającego się z modulików (podobnych do tych w bransoletach).

REMOD pasek

Drugą charakterystyką paska (bransolety) REMOD jest modułowość, tj. opcja tworzenia własnej, spersonalizowanej wersji paska. Składamy go z części, które jeszcze bardziej odmieniają wygląd całego zegarka. Twórcy nazywają gadżet smart paskiem, ale pod względem funkcji nie znajdziemy dla niego żadnych związanych z usprawnianiem urządzenia o nową rolę. Nadal będzie to po prostu pasek bez inteligentnych opcji. Po prostu element spersonalizowanej stylizacji. Moduły pozwolą na budowanie własnej odmiany.

Szkoda, że poszczególne części nie są faktycznymi smart rozszerzeniami, ale kiedyś miniaturyzacja może coś takiego zaoferować (patrz projekt Blocks). W REMOD skupiono się na stylu i możliwościach zabawy z designem jednego paska. Pasek ma pasować do klasycznych i inteligentnych zegarków. Sprzedawany będzie w 22 mm standardzie oraz adapterem dla szerokości 20 i 24 mm. Obecnie pasek jest w fazie prototypowej i promuje się na Kickstarterze.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *