Nike Air Mag 2016 – samowiążące buty z Powrotu do przyszłości

4 Paź 2016

Nike Mag

We wrześniu pisałem o samowiążących się butach Nike HyperAdapt 1.0 i narzekałem troszeczkę, że szkoda trochę braku zgodności z modelem znanym z Powrotu do przyszłości. Amerykański gigant nie anulował jednak projektu i Flux Capacitor zmierzają na rynek w oficjalnej odsłonie. Praktycznie imitującej co do joty filmowy pierwowzór. Nike Mag to wyrób, na który czekali nie tylko fani trylogii Back To The Future.

Buty są wierną kopią tych filmowych i to włączając kolorowe światełka oraz mechanizm zaciskający (wiążący). Produkt pokazał się w swojej pierwszej realnej formie rok temu, ale wtedy był tylko wizualną imitacją. Bez motorków, które wiązały buty automatycznie. Samowiążący system to jednak najistotniejsza część Magów, więc teraz Nike powraca z pełnowartościową odmianą. Oczywiście możemy być pewni sprzedaży w specjalnej edycji limitowanej, więc dosyć ciężko będzie je w ogóle nabyć.

Prawdziwe rarytasy. Pewnie osiągną wartość kolekcjonerską, chyba, że Nike planuje szerszą sprzedaż i duże zainteresowanie. Nawet wariant HyperAdapt 1.0 będą rzadkością (trzeba umówić się na spotkanie i to tylko w wybranych sklepach na świecie). Prawie 30 lat temu pojawiła się fajna wizja przyszłości, ale autorzy filmu (i sam Nike) najwyraźniej przesadzili ze skokiem technologicznym. Ludzkość wcale nie chodzi masowo w samowiążących się butach, a przecież model taki nie wydawał się skomplikowany do realizacji.

Środki zbierane na realizację modelu Nike Mag mają zasilić fundację Michaela J. Foxa, która stara się pomagać schorzeniu Parkinsona, na które cierpi przecież sam odtwórca roli Marty’ego. Praktycznie każdy może zasilić fundację i być niejako współtwórcą butów. Żeby wygrać model trzeba mieć konto Nike’a i zalogować się na RallyUp. Nike rok temu obiecał, że Magi powstaną i słowa dotrzymuje! Czas na kurtkę („kapok”), która wysuszy ciało. Ten gadżet w filmie nie miał chyba oficjalnego producenta, ale nie pamiętam.

źródło: Nike

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *