Moto 360 Camera Moto Mod dla serii Moto Z

26 Lip 2017

Moto 360 Camera

Wczoraj zadebiutował nowy flagowiec Motoroli (należącej do Lenovo), czyli Moto Z2 Force Edition. Wraz z nim nie mogło zabraknąć kolejnych akcesoriów, a konkretnie nowych odmian modułów Moto Mods, czyli przystawek poszerzających możliwości telefonu. O Moto Mods pisałem wielokrotnie, zaznaczając, że producent będzie stawiał na rozszerzanie zarówno kompatybilności z kolejnymi smartfonami, jak i samej bazy dodatków w formie plecków. Gadżetem towarzyszącym Moto Z2 jest sferyczna kamerka “Moto 360 Camera”.

Kamerka 360 do smartfona to format już na rynku dobrze znany. Doczepiana optyka, korzystająca z energii smartfona, jest już oferowana na rynku przez stosunkowo wielu producentów. To zwykle nieco gorszej jakości modele, ale bardziej ergonomiczne i zintegrowane z mobilnym komputerem, który zawsze nosimy przy sobie. Moto 360 Camera ma identyczną konstrukcję, którą różni tylko instalacja. W tym przypadku ma formę plecków doczepianych magnetycznie. Reszta bazuje już na sprawdzonym mechanizmie, czyli dwóch obiektywach, które połączą obraz w 360-stopniową, pełną „bańkę”.

Moto Z2 Force Edition Moto 360 Camera

Motorola obiecuje nagrywanie filmów sferycznych w 4K i 24 klatkach na sekundę. Ultra HD to w tym przypadku absolutne minimum. Pod tym względem jest chyba lepiej niż w konkurencyjnych przystawkach do innych smartfonów (to się jednak powoli zmienia). Wadą wyrobu jest ograniczone przeznaczenie, ponieważ pasujące jedynie do smartfonów Motoroli. Na szczęście nie tylko Z2, ale każdego modelu z serii Moto Z. Inaczej być nie mogło. Producent chce promować całą rodzinę swoich urządzeń, a moduły mają sens tylko przy współpracy z większą bazą telefonów.

Przyjrzymy się konkretnym specyfikacjom modułu Moto 360 Camera. W „główce” zmieszczono dwa obiektywy z 13-megapikselowymi sensorami. Najbliższym rywalem w tej sekcji wydaje się być kamerka sferyczna dla smartfona Essential Phone od Andy’ego Rubina. Tam obiecano 2 x 12 mpx z 4K w 30 fps. Oba urządzenia dopiero wkraczają na rynek, więc bezpośrednie starcie jakości dopiero przed nami. Różnica w cenie jest wyraźna. Essential proponuje 200$, natomiast Motorola 299$ (od 10 sierpnia). Na początku w Moto 360 Camera zabraknie streamingu na żywo, ale nie jest to ograniczeniem hardware’u, a softu. Oznacza to, że odpowiednia aktualizacja uaktywni tryb live w odpowiednim czasie.

źródło: Motorola

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *