Indiegogo startuje z sekcją After Dark [18+]

16 Wrz 2016

Indiegogo After Dark

Wiecie gdzie technologie są sprawdzane najszybciej? Oczywiście w branży erotycznej, gdzie producenci zabawek dla dorosłych starają się urozmaicać gadżety, a technologie dają im największe pole do popisu. Sam pokazywałem na blogu, że ostatnio segment ten przyspieszył, co ułatwiły ubieralne rozwiązania, nowe czujniki oraz łączność ze smartfonami. Mnóstwo pomysłów realizowało się na portalach crowdfundingowych, gdzie klienci chętnie wspomagali nietypowe projekty (sami też zyskiwali, bo otrzymywali urządzenia taniej i wcześniej). Indiegogo zauważyło trendy i wystartowało z nową sekcją dla dorosłych – After Dark.

To całkowicie oddzielna kategoria, gdzie znajdziemy wyroby i rozwiązania z działu dla dorosłych. Takich kampanii pojawiało się na tyle dużo, że skonsolidowano je we wspólną sekcję (ostatnimi laty powstało sporo takich nowych grup produktów, a teraz czas na tę 18+). Indiegogo zręcznie wybrnęło z określenia tego segmenciku. Wszystkie propozycje z After Dark to projekty typu sexual wellness. Czyżby autorom chodziła po głowie powtórka z początków crowdfundingu, kiedy to serwisy te przeżywały ogromny book i zainteresowanie? Crowdfunding znów sexy? Tym razem dosłownie.

Dosadna demonstracja możliwości jednego z projektów (sprzęgniętego z goglami VR).

Dosadna demonstracja możliwości jednego z projektów (sprzęgniętego z goglami VR).

Przypuszczam, że VR w wersji dla dorosłych będzie rozwijać się najszybciej.

Przypuszczam, że VR w wersji dla dorosłych będzie rozwijać się najszybciej.

Zakupy takich urządzeń wymagają większej prywatności i ochrony danych. Prawdopodobnie After Dark zwiększy zabezpieczenia. Generalnie sekcja ma po prostu ułatwić konkretnym klientom przeszukiwanie bazy specyficznych produktów i mam na myśli naprawdę specyficzne wyroby. Jeśli nie zadowalają was klasyczne już zabawki to na Indiegogo znajdziecie sporo dziwniejszych gadżetów. W erze VR będą one wyjątkowo imersyjne, a efekty odczuć są tu przecież wręcz pożądane. Wystarczy spojrzeć na pierwszy rzut kampanii, które sklasyfikowano do After Dark.

Co my tu mamy? Niezłą kolekcję zabawek i gadżetów, które bardzo często wykorzystują nowe mechanizmu oraz sensory wspierane mobilnymi aplikacjami. Na wyróżnienie zasługuje rozwój kontrolerów do gogli VR (synchronizują się już z obrazem, przenosząc użytkownika do sferycznej krainy marzeń – LOL, nieźle to ująłem). Indiegogo wie, że te modele wyciągną z klientów kasę, a crowdfunding ma spełnić tutaj główną rolę. Nie tylko szukając konkretnych zakupoholików, ale pomagając producentom rozwijać swoje pomysły, które w normalnych warunkach ciężko wypromować.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *