Szkło Gorilla Glass ma już pięć generacji i jest obecne głównie na smartfonach i tabletach. Chroni ekran przez zarysowaniami i potłuczeniami. Z każdą wersją coraz lepiej (choć w sieci pojawiają się przypadki dowodzące, że nie zawsze wszystko jest tak piękne jak na papierze). Również urządzenia ubieralne są od jakiegoś czasu zabezpieczane elementami od Corning. Tutaj akurat częściej widuje szafirowe szkiełka, ale Corning chce, by producenci stosowali tańsze odpowiedniki. Firma właśnie przedstawiła Gorilla Glass SR+, które służy segmentowi wearable.

Gorilla Glass SR+

Gorilla Glass SR+ to nic innego jak ochrona dla smart zegarków i ich różnych wariacji. Smartwatche i inne naręczne gadżety są narażone na potłuczenia, zarysowania i pęknięcia dużo bardziej niż smartfony (przynajmniej tak to widzę z własnego doświadczenia), więc pokrycie wyświetlacza musi być odpowiednie. Corning obiecuje, że zaprojektowało szybkę o odpowiednich właściwościach. Ma być wytrzymała, a przy okazji przejrzysta oraz podatniejsza na reakcje, czyli kontakt palca z panelem.

Producent wykorzystał trochę inne zestawienia materiałów, które wykorzystuje do produkcji ostatniej warstwy zabezpieczającej ekrany i dostosował je specjalnie pod noszone gadżety. Podano nawet trochę konkretów, choć ja zawsze przymykam na nie oko, ponieważ to głównie czysty marketing. Gorilla Glass SR+ jest podobno o 70% wytrzymalsze od normalnych pokryć (nie podano jakich) oraz oferuje o 25% mniej odbić światła. To ma prowadzić do lepszej czytelności w mocniejszym świetle.

Podejrzewam, że producenci już stosujący rozwiązania Corning w swoich smartfona i tabletach będą chętnie sięgać po Gorilla Glass dla swoich wearable. Czy ta informacja jest wartościowa z perspektywy mojego bloga? Może nie tak jak informacje na temat nowszych generacji samych zegarków, ale chyba warto wiedzieć jak bardzo wytrzymały będzie nasz ubieralny sprzęcik. Obawiam się jednak, że producenci tych naprawdę wzmocnionych modeli (typu Nixon Mission) będą woleli użyć w swoich specyfikacja określenia szafir.

źródło: Corning