FaceShot – okulary z nietypową kamerką

21 Kwi 2017

Omni Wearables FaceShot

Kamerki w okularach i tryb AR mają być według Facebooka mainstreamem w 2022 roku. Od kilku lat trwa już wdrażanie pierwszych technologii tego typu, a prekursorem były Google Glass. Projekt wstrzymano (wyprzedzał czasy, w których się pojawił), ale sporo producentów pracuje nad inteligentnymi okularami. Nie będzie mogło w nich zabraknąć obiektywu. Dosyć ciężko jest go zintegrować z ramką, nie ograniczając jakości nagrań. Omni Wearables proponują własną koncepcję w wariancie FaceShot.

Model okularów FaceShot wygląda lekko nadgabarytowo, ale nie zdradza ukrytych gadżetów do czasu, gdy nie wskoczy z niego kamerka na „peryskopowej” konstrukcji. Została ukryta z boku i wygląda trochę komicznie, ale praktycznie. Rejestrować obraz będziemy z perspektywy pierwszej osoby, czyli dokładnie tak, jak w innych okularkach z kamerkami. Firma przygotowała właśnie taką formę z uwagi na niechęć ludzi do wszędobylskich kamerek, zagrażających ich prywatności (nigdy nie wiadomo kiedy taki obiektywik nagrywa).

Omni Wearables FaceShot

FaceShot ma nagrywać tylko, gdy kamerka wyskoczy z okularów. Gdy nie jest potrzebna, przebywa w ramce. Idea bardzo prosta, ale skuteczna. Jeszcze gdyby udało się zminiaturyzować gadżet. Może do tego dojść, ale producent musi zebrać środki w crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, gdzie promuje swój wynalazek. Na tej stronie znajdziemy też nieco konkretów na temat specyfikacji. FaceShot nagrywa w jakości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Dosyć standardowo, ale wystarczająco. Jest to kamerka szerokokątna.

Gdy potrzebujemy uchwycić ważną chwilę, kamerka na sygnał wyskoczy z ramki i automatycznie rozpocznie nagrywanie. Materiały zachowa na karcie pamięci microSD. Ładowanie ma wystarczyć na ok. półtorej godziny działania. Oczywiście jest również mikrofonik (bez dźwięku ani rusz!). Jest nawet regulacja kąta do ok. 15 stopni, aby lepiej ustawić obiektyw podczas zapisu relacji przed twarzą. Wróćmy jeszcze do samych okularów. Firma zapewnia też ochronę oczu, czyli filtry UV-A i UV-B. Okulary z kamerką są wyceniane na niecałe 300 dolarów, natomiast na Kickstarterze znajdziemy modele tańsze nawet o stówę.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *