Apple Watch na kierownicy – mocowanie od Satechi

3 Wrz 2015

Inteligentne zegarki to gadżety głównie na nadgarstek. Format smartwatcha jest jasny i wiadomo jak go nosić. Od pewnego czasu pojawiają się jednak nowe rozwiązania mocowań, która pozwalają przenosić urządzenie na przykład na kierownicę roweru. Wtedy ekranik i odpowiednie aplikacje przekształcają model w rodzaj nowoczesnego licznika lub wygodniejszego mini komputera zamiast smartfona. Jest ergonomiczniej, a wiele funkcji pozostaje takich samych. Wyświetlacz nie jest duży, ale pokaże powiadomienia, mapkę z nawigacją czy pozwoli obsłużyć odtwarzacz muzyczny.

Satechi Apple Watch Mount

Firma Satechi specjalizuje się w akcesoriach dla elektroniki i ma kilka przycisków, które można mocować na kierownicy pojazdu. Tym razem zauważyła, że można w ten sposób zainstalować samego Apple Watcha! W końcu główny moduł (koperta z ekranem i całym mózgiem) jest odczepiana od paska (raczej pasek od zegarka), więc mobilny element można spróbować zamocować na kierownicy samochodu lub motocyklu/roweru, a nie nadgarstku. Już na samej ręce może być wygodniej dostać się do pewnych opcji telefonu lub wiadomości, a na kierownicy miałoby być jeszcze wygodniej. Oddzielną kwestią pozostaje rozpraszania uwagi, gdyż ekran jest sporo mniejszy.

Można jednak łatwo i szybko wybrać funkcje na uproszczonym interfejsie bez dłuższego odrywania rąk od „kółka”. Nie będę teraz oceniał praktyczności (wad i zalet), bo to należałoby zrecenzować po dłuższej jeździe, ale faktem jest, że nie będzie trzeba trzymać telefonu w ręku. Co prawda są już systemy pokładowe w stylu CarPlay lub Android Auto, ale pomysł z ekranikiem na kierownicy wcale nie jest głupi. Może śmiesznie wyglądać, ale znajdzie się praktyczne zastosowanie dla takiego formatu. Satechi Apple Watch Mount ma kosztować 15 dolców. Przygotowano zarówno wariant dla 38, jak i 42 mm koperty Watcha. Przez zegarek będzie można obsłużyć funkcje telefonu, obserwować nawigację i mapkę, no i mieć dostęp do wszystkiego co oferuje inteligentne urządzenie z Cupertino. Uchwyt jest też regulowany, więc wyświetlacz można dostosować kątem do potrzeb.

źródło: Satechi via cultofmac.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *