ZenWatch FaceDesigner – apka do personalizacji tarczy

6 Paź 2015

Przewagą smartwatchy nad zwykłymi zegarkami jest opcja doboru tarczy. Może nie prezentują jeszcze doskonale imitacji analogowych, ale wgranie tych nietypowych jest efektowne i zawsze odświeża gadżet. Tarczy w sklepikach jest sporo, ciągle przybywa i pokazują się coraz to ciekawsze propozycje. Niedawno Sony przygotowało swój programik do tzw. „customizacji” tego elementu zdobienia sprzętu, a ich śladami poszedł Asus. ZenWatch FaceDesigner to niemalże identyczny w działaniu programik do projektowania własnych tarczy. Może za dużo powiedziane, że można je zaprojektować, ale dobrać pewne element pod własny gust już tak.

watchdesigner asus

Androidowa aplikacja to oczywiście dodatek do zegarków ZenWatch z Android Wear. Asus oferował kilka własnych tarczy, które miały wyglądać z ich smartwatchami o wiele lepiej niż te pobrane z Google Play, ale im więcej personalizowania, tym lepiej. Nie skorzysta na tym programie raczej żaden inny zegarek, bo całość to projekt specjalnie dla Asusów. Co można zmienić? Dobrać można tło (główny motyw), opcję cyfrową lub analogową, wbudować widgety (np. pogodowy, miernik baterii, itd.). Można wgrać nawet własną grafikę. Wydaje mi się, że wszystko wedle wytycznych nowej aktualizacji Google dla Android Wear.

źródło: Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *