Android Wear planszą gry w rzeczywistości rozszerzonej

29 Gru 2015

Pokazywałem już na blogu, że gry na smartwatche to bardzo realna sprawa. Nie są to jednak typowe tytuły, a raczej proste gierki. Kto myślał, że na inteligentne zegarki nie trafią gry, ten był w błędzie. Ten kto przewidywał, że będą i to raczej w mniej typowym formacie, ten miał rację. Czujniki zegarków są już wykorzystywane jako kontrolery do gier, czy pomysłowe rozwiązania do zabawy (np. siłowanie się na rękę – jedna z moich ulubionych propozycji na smartwatche). Wiadomo, że tarcze z ekranami nie są za duże, więc developerzy szukają innych rozwiązań.

tilt

Tytuł Tilt przemieni smart zegarek w element sterowania, ale cyferblacik nie będzie wyświetlał treści. Będzie raczej markerem dla aplikacji zainstalowanej na smartfonie z Androidem, gdzie wykorzystana będzie technologia Augmented Reality. Rzeczywistość rozszerzona ma się dobrze, co widać w kolejnych próbach zastosowania jej potencjału. W tym wypadku smartwatchem będziemy poruszać, ale grę zobaczymy w cyfrowej warstwie na ekranie telefonu. Gier wykorzystujących czujniki ruchu jest bardzo dużo i spokojnie pogramy normalnie na telefonie, więc z AR i Android Wear to troszkę sztuka dla sztuki – za to efekt lepszy i bardziej rzeczywisty.

Propozycja jest unikatowa i bardzo oryginalna, choć sama poręczność zestawu już trochę mniej. Wygląda bardziej jak pokaz możliwości. Owszem, pobawimy się, a całość przypomni prawdziwe labirynty z dziurkami i utrzymywaną obok nich kuleczką w nieco świeższym wydaniu, choć niekoniecznie lepszym. Apka jest darmowa. Nic nie tracimy, a zyskamy chwilę kontaktu z nowymi możliwościami. Warto sprawdzić. Autor postara się dodawać kolejne poziomy, by rozrywka była dłuższa.

źródło: Google Play via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *