Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej TVP

25 Lut 2013

Dzisiaj o 20:20 odbędzie się test dotyczący wiedzy ekonomicznej. Transmisja na żywo odbędzie się w studiu  TVP, gdzie odpowiadać na pytania będą znani goście. Cykl testów odbywa się w telewizji co jakiś czas i zawsze dotyczy jakiegoś nowego zagadnienia. Tym razem będzie to wiedza ekonomiczna.

Tych z Was, którzy chcą sprawdzić się z Ekonomii lub porównać swoje wyniki z VIPami zasiadającymi w studio, zapraszam do instalacji darmowej aplikacji przygotowanej specjalnie dla programu (platfroma Androida). Wyniki będą liczone według różnych statystyk, m.in. biorąc pod uwagę województwa.

Zanim odbędzie się test główny w TV, w aplikacji można przetestować wiedzę w dwóch próbnych zbiorach pytań ekonomicznych. W trakcie emisji Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej w telewizji, aplikacja udostępni ten sam test równolegle z ukazującymi się na ekranie pytaniami. Przed testem warto przygotować i wpisac swoje dane w aplikacji żeby potem nie traciś czas. Taki test to fajna interaktywna zabawa ze smartfonem przed telewizorem. To też okazja do nauki.

Program w Warszawie poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, natomiast w Łodzi będzie to Radek Brzózka. Test ma też swój fanpage na Facebooku. Aplikacja dostępna w Google Play (TVP Ekonomia). Test można przeprowadzić także na stronie Interia.pl

To co nie jest dopracowane według mnie to zła synchronizacja pytań pojawiających się na smartfonie/tablecie z tymi, które są czytane przez prowadzących w studio. Mając wrażenie współgrania obu elementów dochodzi do wykorzystania czasu 5 sekund i automatyczne nie zaliczanie odpowiedzi. Kolejną sprawą jest wykorzystanie do mobilnego testu jedynie platformy Androida, o czym nie informują w telewizji prowadzący (mowa jest tylko o instalacji aplikacji – ogólnie). Nie jest to pierwszy test TVP, kilka miesięcy to dużo czasu na przygotowanie dedykowanego iOS programu.

źródło: tvp.pl oraz wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *