Modułowy Tag Heuer Connected Modular 45

14 Mar 2017

Tag Heuer obiecał, że co dwa lata będzie można wymienić ich inteligentny zegarek na nowszy, co umożliwi aktualizowanie bardzo drogiego sprzętu z Android Wear. Klasyczny zegarek możemy nosić latami, natomiast odmianę smart trzeba wymieniać nieco częściej. Szwajcarska marka wpadła na inny pomysł. Proponuje modułowy wariant Tag Heuer Connected Modular 45, czyli wciąż luksusowe wearable, a przy tym odróżniające się od pozostałych smartwatchów. Modułowe smart zegarki już powstają, ale w rodzinie Android Wear jest to nowość.

TAG Heuer Connected Modular 45

Druga generacja Tag Heuer Connected stawia na etykietkę „Swiss Made”, której poprzednio brakowało (urządzenie zostało wyprodukowane w Tag Manufacture in La Chaux-de-Fonds). Kontynuowana jest stylowa estetyka oraz design. Tym razem zaproponuje jednak o wiele więcej funkcji niż poprzednio. Pierwsza propozycja z 2015 roku skupiała się na wyglądzie, natomiast pośród smart funkcji zobaczyliśmy okrojoną, podstawową wersję. Brakowało m.in. czujników tętna, więc sprzęcik był bardziej konkurencyjny wizualnie, ale już niekoniecznie funkcyjnie. Firmie dalej partneruje Intel, który jest obecny już w kilku zegarkach z Android Wear.

Tag Heuer Connected Modular 45 znów bez tętna

Tag Heuer Connected Modular 45 skorzysta z procesora Intel Atom Z34XX. Wbudowano mu standardowe 4 GB pamięci na pliki i jest też komplet łączności. Do Wi-Fi i Bluetooth dołącza GPS oraz chip NFC, czyli możliwość skorzystania z niezależnego trackera fitness oraz mobilnych płatności Android Pay. Niestety bateria wciąż nie zaoferuje więcej niż jednej doby. Fajnie, że udało się wszystko obudować wodoszczelną warstwą (do 50 metrów zanurzenia). Nawet mikrofonik potrzebny do komunikacji z Google Asystentem jest odporny na wodę. Tag Heuer wykorzystał ekran 1.39 cala w technologii OLED z rozdzielczością 400 x 400 (z gęstością 287 pikesli na cal). Niestety znów brakuje optycznych czujników tętna. Zauważyłem, że tego modułu brakuje we wszystkich smart zegarkach Android Wear, które stawiają bardziej na wygląd.

TAG Heuer Connected Modular 45

Warty uwagi jest obrotowy przycisk do obsługi systemu Android Wear. Do tej pory był obecny tylko w LG Watch Sport, czyli pierwszym zegarku z Android Wear 2.0. Ten element powinien się teraz pokazywać w nowych smartwatcha dużo częściej.

Modułowy Tag Heuer Connected Modular 45

Teraz przejdę do modułowości. Propozycja nie odnosi się do wymienności podzespołów i czujników, jak to robi (będzie robił, bo jeszcze się nie pojawił) model Blocks. Modułowość Tag Heuera będzie polegać na customizacji sprzętu, czyli personalizowaniu jego wyglądu oraz elementów wykończenia. 45 mm koperta będzie do dyspozycji z tytanu, ceramiki oraz 18-karatowego rose gold. W razie potrzeby użytkownik ma możliwość wypięcia ze skonfigurowanego zestawu elektronicznego Android Wear i wykorzystanie klasycznego Calibre 5 lub Tourbillon Heuer 02-T. To rozwiązanie ma na celu pokazać klientom (bogatym), że w prosty i szybki sposób można skorzystać z różnych zegarków (w razie potrzeby inteligentnego lub tradycyjnego). Każdy w równie efektownym wykończeniu.

TAG Heuer Connected Modular 45

Dostosować można paski, klamry, ramki, uchwyty i inne. Tag Heuer da nam na starcie aż 56 różnych wersji zegarka Tag Heuer Connected Modular 45 i aż ok. 4000 różnych jego kombinacji. Trzeba zauważyć, że projekt wciąż należy do luksusowych, a więc kierowany jest do grupy użytkowników premium. Kłania się lojalnym klientom, którzy jednak nie są chętni do noszenia smartwatcha przez całą dobę, więc trzeba było trafić z adekwatnym systemem natychmiastowej wymiany.

Tag Heuer Connected Modular 45 z Android Wear 2.0

Nowa generacja (już trzecia w kolekcji Android Wear, natomiast druga u Tag Heuera) skorzysta oczywiście z najnowszego Android Wear 2.0. Tag Heuer Connected Modular 45 będzie oferował praktycznie wszystkie funkcje najnowszej aktualizacji zegarkowego Androida. Brakuje tylko slotu na kartę sim, czyli pełnej niezależności, no i analizy pracy serca. Jest jednak nowy Google Fit, który postara się wydobyć więcej z monitoringu aktywności (wsparty aplikacjami fitness third-party).

Zainstalujemy też wiele nowych sportowych aplikacji z samodzielnym funkcjonowaniem na wbudowanym GPS. Tag znów dorzuci też kilka specjalnie przygotowanych tarczek (również z kompatybilnością z widgetami). Będzie też apka Stuio do projektowania własnych. Na początek tylko na Androidach, ale dla iPhone’ów też powstanie.

Tag Heuer Connected Modular 45 ma kosztować 1600 €, a więc jeszcze więcej niż poprzednie 1500. Ta edycja będzie jednak limitowana do 15 tysięcy sztuk. To oczywiście nie jest pełna oferta. W ofercie będzie jeszcze tzw. zestaw Deluxe – z mechanizmem Heuer-02T i różnymi elementami dekoracyjnymi.

źródło: Tag Heuer

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *