Supa, czyli super smart top dla aktywnych pań

22 Maj 2017

Sportowe topy dla aktywnych kobiet otrzymują nowe możliwości już od kilku lat. Firmy odzieżowe oraz te specjalizujące się w analizach ruchu zaczynają oferować nowe odmiany strojów do treningu. Przewiewne i wygodne góry dla pań są integrowane z czujnikami tętna, które przecież pasują akurat z umiejscowieniem. Supa Powered Smart Bra to kolejny wariant o zbliżonej formie i właściwościach, ale z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji.

Supa Smart Bra

AI to dzisiaj bardzo chętnie wprowadzane ulepszenie, które wspomaga przetwarzanie zbieranych z czujników danych. Kolekcja Supa ma proponować znany zestaw funkcji (mam na myśli odczyty aktywności), ale w bardziej komfortowej wersji. Same topy są wyceniane na ok. 120 dolarów, ale dopiero z modułem Supa Reactor całość nabiera większego sensu. Specjalny element z sensorami jest doczepiany do wyprofilowanego miejsca, tworząc spójną całość do ćwiczeń. Jest jeszcze specjalny pasek, przypominający mocowane na klatkę piersiową wyroby konkurencyjne.

System nie wygląda może nowatorsko, ponieważ sam format jest już sprawdzony i na rynku funkcjonuje, ale producent chce przyciągnąć bogatą ofertą personalizacji oraz przystępnością cenową. Damska grupa klientów bardzo lubi obfitość w wyborze stylistyki, rozmiarów oraz kolorystyki. Supa wychodzi im na przeciw. Modulik Supa Reactor jest oczywiście zdejmowany, więc samą odzież można bezproblemowo wyprać. Potem ponownie wsunąć tracker na miejsce. Jest on bardzo leciutki, a jego głównym zadaniem jest monitorowanie tętna.

Supa Smart Bra

Przejdźmy jednak do funkcji. Supa to gadżet działający identycznie do naręcznych monitorów aktywności. Zebrane dane przesyła do aplikacji (Supa.AI), gdzie śledzimy sytuację, a oprogramowanie lepiej przetwarza odczyty.  Biometryka ma być powiązana z możliwościami AI, czyli platformy do analizowania różnych aspektów treningu. Nie wiadomo jeszcze jednak jak ta część będzie funkcjonować dokładnie i czyjej pomocy tu użyto. Podobno aplikacja ma badać także ekspozycję UV. W planach jest też apka na smartwatche, a sama firma to efekt prac Sabine Seymour, czyli eksperta od technologii „invisible biometric sensors”, które wykorzystują do pomiarów przylegający smart materiał. Na razie Supa Bra i towarzyszące im akcesoria to czekające na premierę wyroby, które w sklepiku widnieją z dopiskiem „coming soon”.

źródło: Supa

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *