Senstone – zamień myśli na tekstowy dziennik

21 Paź 2016

Format wearable ma swój potencjał i każdego tygodnia widać efekty prac jego wykorzystania przez kolejne startupy. Tym razem trafiłem na rodzaj smart biżuterii, której celem jest notowanie naszych myśli do cyfrowego formatu. Ubieralny gadżecik do zapisu notatek? Senstone to ciekawy pomysł na osobisty nasłuch tego co nam przyjdzie do głowy, by zachować owe myśli do cyfrowego notatnika. Korzystamy już z aplikacji do notowania i przypomnień, a ubieralny format ma nam to wszystko jeszcze bardziej ułatwić. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to porównanie idei do nowocześniejszego dyktafoniku.

Senstone

Senstone proponuje jeszcze szybsze zachowywanie pomysłów i notatek, ponieważ moduł potrafi je odsłuchać i od razu przemienić na tekst. Rozwiązania do przemiany słów na pismo już znamy, a tutaj zostały wykorzystane do wygodnej translacji w formacie naszyjnika, bransoletki lub przypinki. Całodobowy nasłuch pozwoli zanotować wszystkie ważne momenty bez potrzeby sięgania do kieszeni po smartfon. Z tym jednak Senstone musi być sparowany, by dostarczyć automatykę.

Notatki głosowe zostaną tu zorganizowane w specjalnej aplikacji. Pomysłodawcy skorzystali z ubieralnego formatu, ponieważ jest tutaj najlepszą formą. Stylistycznie dopracowano go tak, aby kojarzył się z ozdobą, a nie inteligentnym gadżetem. Projekt nie zdradza swoich możliwości, a jedyne co może do tego prowadzić to mini dioda LED, wskazująca aktywność i gotowość do nagrywania. Senstone ma być kawałkiem technologii ukrytym w eleganckim module. Wyrób ma trafić w listopadzie na Kickstarter, gdzie odbędzie się zbiórka finansowa na jego realizację.

Senstone

Przez ten czas firma nie wyklucza dodania innych funkcji, które poszerzą możliwości tej nowoczesnej biżuterii. Chodzi m.in. o pstryknięcie palcami w celu rejestracji notatek (prototyp na razie wymaga dotknięcia urządzenia). Wszystko po to, by rozwiązanie było możliwie intuicyjne i szybkie w działaniu, a właśnie tego potrzebujemy. Zapiski mają być też tagowane wg lokalizacji, co pomoże w ich organizowaniu. Oczywiście będzie też wyszukiwarka po słowach kluczowych, czyli to co ja osobiście najbardziej cenię w programach do agregacji notatek.

Cieszy wewnętrzna pamięć Senstone. 2 godziny na zachowanie nagrań to wystarczająca przestrzeń zanim zdecydujemy się na synchronizację z telefonem. Nagrywanie wymaga też jakości. Producent ma zadbać o wyciszanie hałasów. To dosyć ważne, ponieważ technologie zamiany głosu na tekst wymagają pewnej jakości. Co tu można zapisać? Sporo: przypomnienia, szybkie pomysły, listy do zrobienia, cele do realizacji, czy wpisu do dziennika.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *