Samsung Gear VR kolejnej generacji

3 Sie 2016

Samsung Gear VR 2016 – nowe gogle VR, ale z niewielkimi zmianami.

Adapter Gear VR 2016 do smartfonów Galaxy, który przemieni nasz telefon w gogle VR, doczekał się kilku poprawek. Skupiono się na poprawie jakości obrazu oraz komforcie użytkowania i noszenia sprzętu.

Samsung Gear VR 2016

Wraz z premierą Galaxy Note 7 Samsung zaprezentował też nową generację gogli VR, czyli ubieralnego systemu Gear VR. Oba urządzenia wydano równocześnie, gdyż ich kompatybilność ma spore znaczenie. Flagowy phablet umieszczamy w obudowie Gear VR i przekształcamy „hełm” w gadżet do wirtualnej rzeczywistości i materiałów sferycznych. Najnowsze gogle mają kilka znaczących zmian i są lepiej dostosowane do aktualnych możliwości i technologii. Najważniejsze, że koreańskiemu producentowi udało się zwiększyć „uniwersalność” modelu gogli, choć wciąż ograniczone są one do wybranych wariantów smartfonów z serii Galaxy.

Nowe Gear VR są w większości tym samym projektem, acz z subtelnymi, jednak znaczącymi poprawkami. Galaxy Note 7 to sprzęt z portem USB Type C i to trzeba było w goglach uwględnić. Cieszyć może fakt, że standard microUSB też będzie funkcjonował. Podłączymy starsze i nowsze smartfony. Samsung zaproponował do tego celu adaptery (niewielkie moduliki). Pierwsze co w ogóle odróżnia nową edycję od starszych to ciemniejszy kolor obudowy. Obok białej będzie teraz ciemnogranatowa. Prawdopodobnie zadziała tutaj efekt wizualny, pozwalający dostrzec nowy wyrób.

Samsung Gear VR 2016

Samsung poprawił w goglach Gear VR 2016 kąt widzenia i nieznacznie go poszerzył. Ma teraz 101° (optyka od Oculusa, który partneruje projektowi). Każde zwiększenie pola widzenia będzie na plus. Nawet jeśli jest to kilka stopni. Także boczny trackpad doczekał się ulepszeń. Będzie wygodniej poruszać się po menu środowiska VR, a obok przycisku „powrót” jest ten prowadzący do Oculus Home. Sprzęt nosimy na głowie, więc każde odchudzenie będzie poprawiało komfort noszenia. Gogle są lżejsze i wygodniejsze. Oczywiście ten drugi aspekt to ocena Samsunga, a dopiero testy wykażą różnice.

Nowe Gear VR 2016 nie przeszły wielkiej rewolucji, raczej znaczący lifting. Większość elementów pozostała niezmienna. Widzimy raczej lekki upgrade i zdecydowanie nie użyjemy tutaj określenia Gear VR 2.0. Ważne jednak, że poprawiono jakość obrazu oraz komfort użytkowania. Cena wciąż raczej przystępna. Równowartość 100 dolarów za nieźle przygotowany adapter VR do smartfonów to nie jest wysoki koszt. Gear VR 2016 mają pasować z modelami: Galaxy Note 5, S6, S6 Edge iS6 Edge+, S7 i S7 Edge oraz najnowszym Note 7. Lista coraz szersza, ale wciąż ograniczona do rodziny Samsunga.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *