Samsung Gear Fit 2 z aktualizacją firmware’u

25 Lis 2016

Samsung Gear Fit 2 jest na rynku już wystarczająco długi czas, a aktualizacji za wiele nie było. Update’y oprogramowania są ważne, ponieważ poszerzają zwykle funkcjonalność urządzenia. Sporo trackerów zyskuje w ten sposób nowe opcje lub poprawia te już istniejące. Wczoraj koreański producent rozpoczął udostępnianie nowego firmware’u dla Gear Fit 2. Smartband fitness drugiej generacji ma o wiele lepszy ekran i system niż poprzednik, a to daje mu większą elastyczność w dostarczaniu usprawnień. W ostatniej aktualizacji skupiono się na precyzji oraz uprzyjemnieniu korzystania z opaski.

Gear Fit 2

Nowości nie ma może zbyt wiele, ale na pewno się przydadzą. Komfortowa jest opcja autopauzy, czyli automatycznego wstrzymywania odczytów (nie trzeba już robić tego manualnie). Chodzi o te, które algorytmy są w stanie rozpoznać, np. bieg lub jazdę na rowerze. W momencie zatrzymania smartband zapauzuje pomiary. Oczywiście wznowi odczyty, gdy wrócimy do ruchu. Sporo analizatorów aktywności posiada już takie opcje. W przypadku Gear Fit 2 pojawiają się one w ramach usprawnień, nadrabiając zaległości.

Gear Fit 2 ma w swojej bazie przeróżne ćwiczenia, które możemy wykonywać i zbierać na ich temat dane. Są one rozpoznawane automatycznie, więc możemy skupić się na ruchu, a nie szukaniu konkretnego i ręcznego ich startowania. Z nowym firmwarem przybędzie nowych ćwiczeń. Nowymi będą np. Star Jumps, ale i ruch w ramach tenisa stołowego, koszykówki, badmintona i footballu. Ćwiczenia są automatycznie zapisywane do Dynamic Workout, gdy trwają dłużej niż 10 minut. W ten sposób aplikacja fitness zarejestruje je w konkretny sposób. Jest to ważne do przeliczeń i analizy z dnia.

Gear Fit 2

Takie skoki, ale i brzuszki, kucanie lub pchnięcia będzie można określić w aplikacje wedle upodobań, a więc ustawić liczbę powtórzeń dla każdego, by program w Gear Fit 2 analizował je wedle indywidualnego trybu treningu. Co jeszcze poprawiono? Moduł GPS ma działać lepiej, a więc powinien być dokładniejszy.

Update pojawia się w powiadomieniu, więc od razu otrzymamy informację, że można go zainstalować (jest do upgrade firmware’u OTA). Instalację wykonamy z aplikacji Samsung Gear. Trzeba też pamiętać, że pliki będą pojawiały się wedle regionów i mimo, że dystrybucja już się rozpoczęła to może nie być dostępna od razu.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *