Pebble OS 4.0 – nowe funkcje dla smartwatchy

24 Sie 2016

Pierwsze teasery nowych funkcji w Pebble OS 4.0 dla zegarków Pebble Time drugiej generacji:

Pebble OS 4.0

Smartwatche Pebble odnoszą sukces, a potwierdzają to kampanie na Kickstarterze, gdzie każdy nowy model bije rekordy zainteresowania. Wkrótce warianty Pebble 2 i Time 2 będą rozsyłane do klientów, ale zanim do tego dojdzie producent chce odświeżyć system operacyjny e-papierowych gadżetów. Otrzymają go wszyscy poprzedni użytkownicy, czyli posiadacze pierwszych generacji Time’a, a wraz z premierą drugiej również ci nowi. Pebble OS 4.0 ma się zmienić i uatrakcyjnić korzystanie z naręcznego urządzenia. Jak bardzo?

Pebble OS 4.0Pebble zademonstrowało kilka nowych opcji i to nie tylko dla usera, ale i developerów. Większość z nich kręci się wokół tarczek oraz launchera aplikacji. Przykładowo tarcza wskazująca godzinę ma lepiej dostosowywać się do ekranu, a zwłaszcza w trakcie korzystania z przewijanego Timeline Quick View. Powiadomienia nie będą zasłaniać jej widoku. Mini zmianka, ale poprawiająca komfort użytkowania. Developerzy otrzymają z kolei szansę na poprawę efektów wizualnych w tzw. widoku AppGlances, gdzie teksty będą mogły przewijać się u dołu paska.

Apki otrzymają bardziej szczegółowe ikonki, co raczej poprawi atrakcyjność menu i nie wniesie nic wielkiego. O wiele praktyczniejsza mają być funkcje One Click Actions. Pebble chce, by programiści oferowali w swoich programach szybki dostęp do swoich aplikacji (dając użytkownikom szybszy dostęp do tych najczęściej używanych). Ma to przyspieszyć korzystanie z zegarka bez przekopywania się przez menu i kolejne widoku. Drugie generacje Time’ów mają pokazać się we wrześniu, natomiast Pebble OS 4.0 jeszcze przed ich rozsyłką.

Na razie Pebble odkryło kilka nowości Pebble OS 4.0 i sądzę, że nie są to wszystkie propozycje. W przeciągu najbliższych tygodni pojawi się pewnie więcej informacji. EDIT: Software pojawił się już oficjalnie. W zależności od modelu – Pebble Time, Time Steel, Time Round, Pebble 2, Time 2 – producent przedstawia nowe funkcje, które dany zegarek otrzyma. Są też wzmianki o poprawkach błędów, które na Pebble’ach się pojawiały.

źródło: Pebble , Pebble (2)

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *