PATH Breath + FAT Band – pomiar metabolizmu

2 Gru 2016

PATH Breath + FAT Band

Trackery aktywności pomagają w motywowaniu do spalania kalorii. Wizualizacje progresu, czasu spędzonego w ruchu, czy planowanie treningu na podstawie własnego profilu – to wszystko fajna pomoc do monitorowania ruchu i efektów. Bransoletki i sportowe zegarki stale zwiększają swoje możliwości, a przykładem niech będzie zestaw PATH Breath + FAT Band, czyli smartband i czytnik oddechu, które razem pomogą analizować spalany tłuszcz. Może być ciekawie!

Producent uważa, że obecne rozwiązania nie są zbyt dokładne, a każdemu marzy się taki analizator, który powie dokładnie ile czasu trzeba spędzić w ruchu, aby spalić przed chwilą zjedzony posiłek. Path Design stworzył zestaw potrafiący mierzyć konkretne dane i przeliczać wszystko na odpowiednio zoptymalizowany trening. Nie przybliżone algorytmy, a konkretne cele. Tak przynajmniej wynika z opisu i specyfikacji sensorów. Jeden odpowiada za odczyty aktywności, a drugi analizuje oddech.

PATH Breath + FAT Band

Ciekawszy jest oczywiście ten mierzący odczyty z naszego oddechu, ale należy od razu dodać, że nie jest on wcale innowacyjny. Sam na blogu przedstawiałem już tego typu wynalazki (np. LEVL). W przypadku PATH Breath + FAT Band postanowiono połączyć korzyści z dostępnych technologii i przygotować zaawansowany komplet. Wszystko polega na połączeniu analiz metabolizmu (czujniki wydychanego tlenu i CO2), tj. spalania tkanki tłuszczowej przez nasz organizmu oraz łączenia tych wyników z programami treningowymi. Bez zgadywania, czy korzystania z ogólnych przeliczników, a konkretny, optymalny zestaw ćwiczeń.

W bransoletce już raczej standardowo. Jest tracker aktywności i miernik tętna. Całość z aplikacją mobilną na iOS lub Androida, by wszelkie dane śledzić i zapisywać w bazie. Stąd też uzyskamy rekomendacje i przeliczenia na podstawie dostarczanych odczytów. Analizę przemiany materii oraz tętna i przewidywania dotyczące intensywności oraz czasu potrzebnego na spalenie tłuszczu. Innymi słowy, bardzo dokładne przeliczenie spalanych kalorii. Projekt PATH Breath + FAT Band pojawił się w kampanii na Kickstarterze i już uzbierał potrzebne do realizacji środki. To oznacza, że zestaw powinien pojawić się na rynku w lipcu 2017 roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *