Parent + Baby SmartBand – dla mamusi i tatusia

21 Paź 2016

Sporo firm zauważa zainteresowanie ubieralnymi technologiami i uważa, że jest w stanie zaproponować swój wkład w rozwój naręcznych gadżetów. Oto przykład. Project Nursery, czyli internetowa społeczność młodych rodziców, postara się zaoferować wraz z Voxx Accessories swoją bransoletkę, ale z unikatowym i niszowym przeznaczeniem – dla nowych rodziców. Na temacie rodzicielstwa się akurat znają, ale czy to wystarczy, by stworzyć interesujące wearable? Według nich, owszem!

Parent + Baby SmartBand

Parent + Baby SmartBand przypomina może zwykłą bransoletkę fitness, ale nią nie jest. Ma być propozycją do ułatwienia życia młodym rodzicom, którzy czują się zagubieni przy kontakcie ze swoim pierwszym potomkiem. Problemy te są normalne, bo każda mama i tata czuje w tym czasie niemoc. Tym pierwszym miesiącom ma towarzyszyć wsparcie z nadgarstka. Wodoodporny model ma posiadać niewielki, dotykowy ekranik i 30-dniowy czas funkcjonowania.

Prosto z nadgarstka rodzic ma logować najważniejsze dane, np. karmienie piersią lub butelką, przedurodzeniowe i pourodzeniowe przyjmowanie witamin oraz leków, zmiany pieluszek, a nawet ruchy płodu, czy wagę dziecka oraz drzemki. Do tego bransoletka śledzi poziom nawodnienia organizmu, dietę oraz wypoczynek, a przy okazji także standardową aktywność (kroki, dystans, spalone kalorie i ogólną aktywność). Taki specjalistyczny sprzęcik do monitorowania rodzica.

Nie zabraknie też powiadomień ze sparowanego smartfona, czyli szybkich notyfikacji na temat połączeń, czy nadchodzących wiadomości. Personalizowane przypomnienia oraz smart alarm uzupełnią funkcje SmartBanda Parent + Baby. Ten dziwny, ale całkiem ciekawy projekt ma pojawić się na rynku już w lutym 2017 roku i kosztować ok. 150$ (tyle samo co sporo sportowych opasek). Popularyzacja ubieralnych urządzeń powoduje, że przybywa konkretnych wyrobów i nie ma się co temu dziwić. Będzie ich więcej, a każdy będzie starał się zaproponować coś dla bardzo specyficznych grup użytkowników. Osobiście uważam, że można je dostarczać w formie software’owej smartwatchom, ale widocznie producenci wolą tworzyć niezależne i własne modele. W przypadku Parent + Baby SmartBand ważny jest czas pracy na jednym ładowaniu. Żadem smart zegarek nie wytrzyma miesiąca pracy.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *