Okładka Dot View dla HTC One (M8) z efektownymi tapetami

13 Lip 2014

Jednym z charakterystycznych dodatków do obecnego flagowca HTC One (M8) jest okładka (lub obudowa) Dot View. Model ten jest ciekawym, dziurkowanym modułem na wyświetlacz, który przepuszcza światło specjalnych kwadratowych pikseli z ekranu, tworząc symbole składające się jakby z diod. Służą one do szybkich powiadomień, ale i obsługi podstawowych funkcji. Jest efektownie, ale i efektywnie – przynajmniej dla baterii urządzenia. Tajwański producent nie zapomniał o przystawce i swoich klientach, którzy zdecydowali się ją kupić. Tym razem HTC dodał motywy w postaci tapet.

Będą to oczywiście bardzo uproszczone grafiki. Możliwe jest też przygotowanie własnych. Macierz dziurek jest niewielka, ale wystarczająca, by zobaczyć efekt. Nowe opcje pojawiły się wraz z aktualizacją aplikacji w sklepiku Google Play. W bazie dostępnych będzie 18 gotowych tapetek, ale jak już wspomniałem, można zaprojektować własne, m.in. z galerii własnych zdjęć. Możemy oczywiście pstryknąć sobie też fotkę i załączyć ją do projektu. Pamiętajcie, że są to uproszczone motywy, ale zmieniające nieco styl ekranu głównego widzianego przez dziurki. Obok symboli notyfikacji (a raczej bezpośrednio pod nimi) widoczne będzie wybrane tło. Efekt możecie zobaczyć na załączonym video.

Własne fotki to fajny dodatek, ale te dostarczone przez HTC są zdecydowanie ciekawszym wariantem – są optymalnie przygotowane. Jeśli macie w sobie trochę kreatywności i zdolności artystycznych, proste graficzki można przygotować samemu w postaci przeróżnych wzorów i urozmaicić nieco i tak już efektowny ekran powiadomień dla Dot View. Trzeba od razu zauważyć, że wyświetlając niemal wszystkie „diody”, akumulatorek smartfona odczuje to nieco bardziej. Kto by się jednak przyjmował – chodzi o efekt! Zwłaszcza, że nieco nudne, jednolite i ciemne tło dla ikonek będzie teraz otoczone barwniejszymi efektami.

źródło: Google Play via androidcentral.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *