Kolekcja smart zegarków Kronaby na 2018 rok

19 Mar 2018

W tym tygodniu rozpoczynają się targi Baselworld. Z roku na rok udział w nim zwiększają modele zegarków inteligentnych. W tym roku spodziewam się podobnych efektów. Część producentów już teraz zapowiada linię modeli, które zadebiutują w Szwajcarii. Sporo z nich należy do grupy wariantów hybrydowych, czyli łączących cechy odmiany smart, ale i urządzenia w klasycznym wydaniu. Kronaby ma już takie zegarki, ale na ten rok prezentuje odświeżoną kolekcję. Szwedzka firma rozszerza serię w kilku liniach: Apex, Sekel i Nord.

hybrydowe zegarki Kronaby

Wszystkie zegarki są oczywiście stylowe i chyba bardziej stylowe niż poprzednio. Najwyraźniej w zeszłych latach producent jeszcze badał zainteresowanie i wolał zaoferować bezpieczne wykończenie. Teraz, gdy ma już pewność co do segmentu smart, proponuje bardziej luksusowe materiały. Wizualnie widać zmiany i są to działania identyczne z tymi, które widzimy przy okazji normalnych zegarków. Zmieniono kilka rzeczy w zakresie designu. Wszystko podlega ocenie subiektywnej, bo o gustach się nie dyskutuje. Zegarki prezentują się bardzo dobrze i jak zwykle dodam – nie zdradzają w ogóle swoich dodatkowych, ukrytych możliwości.

Niestety pod względem inteligentnych funkcji nie doświadczymy niczego nowego. Właściwie to mamy ten sam zestaw opcji, ale w nowym opakowaniu i nowych wielkościach kopert. Cała kolekcja została zaprojektowana tak, by każdy klient znalazł coś dla siebie. Są modele lepiej i jeszcze lepiej wykończone. Znajdą się średnice na męski i damski nadgarstek. Generalnie odświeżenie kolekcji. Myślę, że nic więcej. Akurat w przypadku naręcznych zegarków to praktycznie najważniejsza sprawa. Łącznie w rodzince zegarków na 2018 jest do dyspozycji kilkanaście różnych modeli.

Jeśli chodzi o możliwości smart to Kronaby proponuje mechanizm wibracyjny dla powiadomień, akcelerometr do pomiarów aktywności i dwa lata pracy na bateryjce. Zegarki sparujemy zarówno z Androidami, jak i iPhone’ami. Przez przyciski zegarka można odrzucać połączenia, a na tarczce znalazły się mniejsze wskazówki do pokazywania innych stref czasowych, czy progresu w ruchu. Aplikacja pozwoli też na programowanie przycisków, m.in. pod odtwarzacz muzyczny w telefonie, ale też integrację z akcjami IFTTT. Tutaj można obsługiwać wybrane sceny w smart domu. Hybrydowe zegarki Kronaby wyceniono pomiędzy 295 a 795 Euro.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *