Huawei Watch 2 Pro z eSIM

23 Paź 2017

Powoli smartwatche z opcją niezależnego funkcjonowania zaczynają pojawiać się na rynku w większej liczbie. Większość producentów będzie niebawem posiadać model smart zegarka, w który pozwoli na działanie bez potrzeby parowania ze smartfonem. Do niedawna problemem była karta SIM oraz konieczność znajdowania miejsca na specjalny moduł w niewielkiej kopercie. Najnowsze rozwiązania pokazują, że zastąpi je rozwiązanie eSIM. Huawei Watch 2 Pro będzie z takiego właśnie korzystał.

Huawei Watch 2 Pro

Na zeszłotygodniowej prezentacji nowości Huawei zaprezentowało specjalną odmianę najnowszego zegarka Huawei Watch 2 Pro, która różni się od dotychczasowej modułem eSIM. Niestety na razie wyrób przeznaczono jedynie na rynek chiński, ale sądzę, że za jakiś czas uda się zaadaptować gadżet także w innych regionach. Nowy wariant Huawei Watcha 2 Pro otrzymał nową konstrukcję. Nie ma już slotu na kartę SIM, czyli nie trzeba jej fizycznie umieszczać w urządzeniu. Przypomnę, że producent umieścił wyjeżdżającą „tackę” przy łączeniu z paskiem. Trzeba było odpiąć pasek, by wsunąć kartę. Nie było z tym większego problemu, bo to jednorazowa procedura, ale fizyczna karta ma swoje wady. Największą jest brak współdzielenia numeru, którą eSIM gwarantuje.

Huawei Watch 2 ProHuawei Watch 2 Pro z LTE przez kartę eSIM ma zwiększyć możliwości inteligentnego zegarka i być kolejnym modelem, który upowszechni niezależność w naręcznym gadżecie. Z podobnego rozwiązania korzysta Apple w zegarku Apple Watch 3 LTE. Wciąż jednak tego typu modele smart zegarków są rzadkie, zwłaszcza w naszym kraju. Ja osobiście bardzo chętnie z tego wariantu bym korzystał, ale za wielkiego wyboru u nas nie ma. SIM w zegarku może okazać się atrakcyjniejsze od zegarka parowanego z telefonem dla całego rynku. Wystarczy tylko pokazać zamówienia na takowy sprzęt od Apple. Większość klientów deklaruje, że wybierze niezależny smartwatch.

Pozostałe cechy smartwatcha Huawei Watch 2 Pro są identyczne z Huawei Watch 2. To urządzenie pracujące na systemie Android Wear, posiadające wbudowany moduł GPS, czujniki pracy serca oraz wsparcie NFC (w Pro akurat głównie płatności Huawei Pay w Chinach). Ta odmiana zegarka ma kopertę ze stali nierdzewnej oraz brązowy pasek skórzany. Jeśli dobrze widzę to Huawei Watch 2 Pro to lekko zmodyfikowany Huawei Watch 2 Classic (jest jeszcze Sport). Ta edycja jest wyceniona na niecałe 400 dolarów (w przeliczeniu z chińskiej waluty). Na razie producent nie zdradził szczegółów na temat wariantu międzynarodowego.

źródło: Huawei

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *