Vivofit Jnr – smartband fitness dla dzieciaków

30 Wrz 2016

Garmin Vivofit Jnr – pierwszy tracker aktywności Garmina specjalnie dla najmłodszych użytkowników. Wodoodporny i przystosowany funkcjami dla dzieci i ich rodziców.

A już myślałem, że to chwila przerwy od nowych naręcznych modeli gadżetów od Garmina, ale nie 😉 Marka prezentuje kolejny produkt. Tym razem dla dzieciaków. Vivofit Jnr to smartband dla najmłodszych, czyli dziecięca odmiana trackera fitness Vivofit. Myślę, że to prawie ten sam wyrób, ale z cechami wyróżniającymi go pod kątem przeznaczenia dla młodych użytkowników, którym przyda się motywator do ruchu. Współczesne dzieci nie są tak aktywne jak poprzednie pokolenia, więc dorośli muszą mobilizować je przez pewne sztuczki.

Garmin Vivofit Jnr

Wielokrotnie zauważałem, że Garmin posiada bardzo bogatą ofertę wearable, a teraz ma praktycznie kompleksową, bo jeszcze z trackerem dla dzieciaków. Przygotowanie dziecięcej opaski wiele ich nie kosztowało. Kilka modyfikacji i mamy gadżet dla nowej grupy docelowej. Garmin Vivofit Jnr ma ten sam design co Vivofit, a różni się tylko kolorystyką. Jego zadanie jest identyczne. Ma rozruszać dzieciaki, a konkretnie te w wieku między 4 a 9 lat. Właśnie ta grupa młodych klientów jest brana pod uwagę najczęściej jeśli chodzi o bransoletki i zegarki dla dzieci.

Vivofit Jnr przystosowano do sytuacji. Jest wytrzymała oraz wodoodporna. Można w niej nawet pływać. Juniorska odmiana jest też naładowana na rok pracy, a jej czujniki mają zbierać odczyty 24/7. To bardzo prosty tracker, nie potrzebujący do analiz wiele energii, więc jest w stanie wytrzymać 12 miesięcy na jednym ładowaniu. Smartband przeanalizuje te same dane, czyli kroki i kalorie, a gadżet ma angażować dzieci do minimum 60 minut ruchu dziennie. Wszystko w takiej formie, by dzieci naprawdę do ruchu zachęcić. Są wyzwania do ustawienia przez rodzica, czy mobilne rodzaje edukacyjnych wędrówek.

Oczywiście aplikacja służy opiekunom, którzy wszelkie dane widzą na swoich telefonach. Tutaj też poustawiają tryby i cele do osiągnięcia. Co warto jeszcze tutaj dopisać? Paski mają mieć 145 mm, ale jest opcja wykorzystania modeli XL (146-170 mm), a obecne akcesoria do Vivofit 3 będę kompatybilne z Garmin Vivofit Jnr. Cena: 80$. Drożej niż krokomierze dołączane do Happy Meal w Macach, ale pewnie i lepszej jakości.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *