Cassia Hub – router dla sieci Bluetooth

16 Cze 2016

Router kojarzymy z Wi-Fi, tymczasem w coraz większej liczbie domów przybywa wyposażenia na Bluetooth. Cassia to router dla sieci Bluetooth.  Zwiększy zasięg sygnału dla wielu elementów korzystających z BT. Skorzysta na tym przede wszystkim smart dom.

Cassia - router dla sieci Bluetooth

W naszych domach pojawia się coraz więcej elementów, które korzystają z łączności radiowej Bluetooth. Sporo z nich jest częścią inteligentnego domu, rezygnując przy tym z połączenia Wi-Fi. To dziwne, ale jest tego sprzętu całkiem dużo. Sporo żarówek woli BT niż Wi-Fi i producenci widzą w tym korzyści. Jest niestety trochę wad. Główną z nich jest zasięg. Już Wi-Fi potrzebuje często repeaterów, a ma przecież większy zasięg. Bluetoothowi też można zwiększyć zasięg. Zajmie się tym router Cassia Hub – router dla sieci Bluetooth.

Nie jest to zwykły wzmacniacz sygnału. Robi o wiele więcej. Sama nazwa wskazuje, że jest też HUBem, a to ma swoje znaczenie dla smart domu, w którym łączymy coraz więcej gadżetów w Internecie Rzeczy. Właśnie do tego celu powstał model Cassia C1000 Hub. Z myślą o segmencie smart home, wyposażonym w tą część sprzętu, która opiera się właśnie na Bluetooth. Mowa o wspomnianym oświetleniu, ale i bezprzewodowych głośnikach, smart zamkach, gniazdkach i innych. Także ubieralnych gadżetach.

Cassia - router dla sieci Bluetooth

Cassia - router dla sieci Bluetooth

Większy zasięg, wszystko w jednym i do tego w aplikacji na smartfon.

Router Cassia ma umożliwić ich grupowanie, łączenie i obsługę z jednej tylko aplikacji mobilnej na smartfon (iOS/Android). Zwiększymy przede wszystkim komfort obsługi, bo z jednego panelu. Przy okazji zwiększymy siłę sygnału, która przedrze się przez ściany, dając zdecydowanie większy zasięg. Co prawda niebawem pojawi się Bluetooth 5.0, który ma poczworzyć ten wynik, ale zanim się upowszechni może minąć kilka ładnych lat. W 2016 roku sprzedaż urządzeń z BT ma wynieść 4 miliardy sztuk, więc mowa o bardzo dużej liczbie (co prawda wynik dotyczy wszystkich, ale tych domowych jest sporo). Myślę, że zainteresowanie może być spore, a to głównie z powodu niszowości podejścia. Na rynku nie ma chyba podobnych urządzeń.

Cassia Hub ma ogarnąć 22 urządzenia i do tego działać z prawie każdego miejsca w mieszkaniu (które pokryje zasięg routera). Cassia ma gwarantować zasięg 1000 stóp na otwartej przestrzeni, czyli 10 razy więcej niż Bluetooth Smart. W domu siła sygnału pewnie spadnie, ale i tak obejmie cały dom. Jeszcze jakby dało się powiązać kompatybilność z wyposażeniem w innych standardach. To byłoby wtedy cacko!

źródło: Cassia

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *