Android Wear 2.0 dopiero w 2017 roku…

30 Wrz 2016

Android Wear 2.0 Google Play

Android Wear 2.0 ma być większą aktualizacją dla smart zegarków, ale jedyne co na razie wychodzi to wersje developerskie. Zamiast oficjalnego startu na jesieni, posiadacze smartwatcha z Android Wear będą się musieli uzbroić się w cierpliwość. Google przesuwa termin na początek 2017 roku… Szkoda. Sporo urządzeń miało na tym skorzystać. Sami użytkownicy również. Można bawić się pewnymi nowymi opcjami, ale jedynie w trybie developer preview, do którego dostęp mają głównie programiści. System kolejnej generacji zalicza obsuwę, a jedyne co możemy teraz ocenić w trzeciej iteracji developerki to nowy sklepik Google Play bezpośrednio z nadgarstka.

Jest jeszcze kilka mini zmianek, ale największą jest zminiaturyzowana, dostosowana do naręcznego wyświetlacza edycja sklepiku z aplikacjami na Android Wear. Od Android Wear 2.0 mamy mieć dostęp do bazy programów bezpośrednio z ręki, co może wydawać się mało wygodne, ale w cale takie być nie musi. Wersja sklepu jest tak zaimplementowana, by pasować do interfejsu zegarków. Instalacja może odbywać się bez parowania ze smartfonem i to jest ta podstawowa wygoda. Aplikacje przejrzymy na smartwatchu, sprawdzimy ich oceny, no i pobierzemy.

Android Wear 2.0 Google Play

Według Google powód dostarczenia Sklepu Play na smartwatche był prosty. I developerzy i użytkownicy uważają, że w ten sposób łatwiej jest poznawać nowe aplikacje. Moim zdaniem jest to opcjonalny dodatek, który wcale nie jest konieczny, chyba, że pojawi się niebawem więcej niezależnych smart zegarków, którym połączenie z telefonem jest zbędne. Wtedy innej drogi na instalację aplikacji nie ma. Sam sklepik ma oferować mini klawiaturkę do wstukiwania tytułów w wyszukiwareczce, co można łatwiej zastąpić poleceniami głosowymi. Innym usprawnieniem w Android Wear 2.0 developer preview 3 będzie kontekstowe smart odpowiedzi w dopracowanej formie.

Przypomnę jeszcze, że jedynymi smartwatchami z Android Wear, które pozwalają na instalację developer preview są modele Huawei Watch lub LG Watch Urbane 2nd Edition LTE. Oby przesunięcie terminu łączyło się z czymś więcej. Google szykuje podobno swoje dwa flagowe zegarki, a przecież część producentów nie pokazało swoich trzecich generacji urządzeń. Liczę na CES 2017.

źródło: Google

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *