Endomondo, MapMyRun i MyFitnessPal na Gear S2 i Gear S3

2 Mar 2017

Smartwatche Samsung Gear S2 i S3 starają się być bardzo konkurencyjne pod względem sportowym. Koreańska firma oferuje odpowiednie czujniki wewnątrz zegarków, własną platformę S-Health, ale także opcję instalacji aplikacji na systemik Tizen OS. Brakowało jednak kilku znanych serwisów na Geary. Na styczniowym CES 2017 Under Armour zapowiedział współpracę z Samsungiem i w końcu mamy tego efekty. Na Gear S2 i Gear S3 trafiają apki: Endomondo, MapMyRun i MyFitnessPal, które zostały jakiś czas temu przez giganta wykupione.

Under Armour Gear S3

Serwisy do monitoringu ruchu oraz analiz aktywności mają być istotną częścią sportowych właściwości inteligentnych zegarków z serii Gear. Chodziło głównie o integrację usług z ubieralnym sprzętem, czyli zaoferowanie sensorów i modułów smartwatchy użytkownikom popularnych aplikacji. Dzięki temu korzystają wszystkie trzy zainteresowane strony. Samsung poszerza możliwości zegarków i przyciąga nowych klientów, UA rozwija zasięg, no i użytkownicy mają szansę na skorzystanie z kolejnego gadżetu do śledzenia fitnessu.

Funkcje są raczej standardowe, ale przynajmniej powiązane z kolejnym hardwarem. Z poziomu smartwatchów Gear S2 i Gear S3 zbierzemy odczyty na temat spalonych podczas treningu kalorii, podejrzymy aktywność w trakcie dnia, przebieg poszczególnych treningów, czy zapiszemy trasy (jeśli nasz Gear posiada GPS lub paruje się z jakimś lokalizatorem przez BT). Każda z poszczególnych aplikacji skupia się na innych aspektach i każda jest do zainstalowania na zegarkach Gear (na smartbandzie Gear Fit 2 także). Endomondo i MapMyRun to oczywiście głównie bieg, natomiast MyFitnessPal to już sprawy kalorii.

Under Armour Gear

Under Armour przygotowało też kilka nowych tarczek, mających ułatwić monitoring aktywności. „Own The Day” to widoki tarczek ze specjalnymi sygnałami kolorystycznymi. Większość znanych programów mobilnych dla sportowców jest już dostępne na konkurencyjne zeagrki Android Wear i Apple Watcha, więc Samsung stara się rywalizować.

źródło: UA

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *