Apka fitness miCoach jako exclusive od Adidasa na Lumie

29 Wrz 2013

Nike ma swój program aplikacji fitness, Adidas nie jest gorszy. Aplikacja miCoach, którą zainstalujemy na smartfonach z iOS lub Androidem, doczekała się swojej wersji na Windows Phone i będzie apką typu exclusive dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Aplikacja zamienia smartfon w personalnego, wirtualnego trenera, który przy wykorzystaniu modułu GPS, w czasie rzeczywistym podpowiada w ćwiczeniach poprzez wbudowanego asystenta głosowego. Nieważne, czy trenujemy w siłowni, czy w plenerze, możemy użyć mobilnego programu i jego bazy setek zadań i ćwiczeń, pomagających osiągnąć wyznaczone cele.

Głosu, o którym wspomniałem wyżej, użyczył trener Omar Gonzalez – trener klubu Los Angeles Galaxy. Aplikacja miCoach jest kompatybilna z produktami (obuwiem sportowym) Adidasa. Program pozwala też na połączenie muzycznych playlist z programem treningu, by stworzyć spersonalizowane ustawienia pod kątem indywidualnego treningu i pracy serca. Autorzy projektu proponują użycie telefonów takich jak najnowsza Lumia 625 z chroniącym etui i łącznością Bluetooth SMART, z którą miCoach będzie idealnie współpracował. Programy mobilne typu fitness z wizualnymi skalami i grafikami, pozwalają nas bardziej zmotywować do aktywności, a współpraca z gadżetami do monitorowania pracy serca uatrakcyjniają trening i wpoić nam regularność pracy.

Edycja na smartfony Lumia wykorzystuje kilka unikatowych dla tych telefonów funkcji: playlisty Nokia Music do przygotowywania adekwatnych rytmów, wspomniany pakiet z głosem znanego trenera (tryb Exclusive Athlete Coaching), wykorzystanie tzw. Live Tiles (kafelków menu głównego, używanie apki bez potrzeby otwierania aplikacji), mapki HERE do śledzenia trasy i dzielenia się nimi ze znajomymi. W informacjach prasowych Adidas podaje też kilka ciekawych statystyk dotyczących rynku “mobile fitness”. Do 2017 roku segment ten powiększy się aż o 63%. Globalna liczba pobrać aplikacji tego typu wzrośnie ze 156 milionów z 2012 roku do aż 248 milionów w 2017. Według IHS użytkownicy pobierający programy fitness na smartfony, dużo chętniej inwestują też w przystawki do monitorowania innych aktywności, poszerzające oprogramowanie.

źródło: Nokia Conversations, Windows Phone store via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *