Mój Smart Dom: czajnik Redmond SkyKettle M170S-E

4 Sie 2017

Mój Smart DomOd praktycznie początku istnienia mojego bloga, testuję inteligentne rozwiązania dla domu (nie wszystko jednak trafia na moją stronę). Postanowiłem częściej dzielić się moimi wrażeniami i właśnie dlatego powstała seria „Mój Smart Dom”. Trafiające w moje ręce urządzenia, aplikacje oraz elementy Internetu Rzeczy, będą teraz regularnie oceniane i prezentowane w artykułach. Systemów, standardów i rozwiązań typu smart home przybywa, więc spodziewajcie się przeróżnych wpisów, w których przedstawię najciekawsze z nich. Będę badał ich przydatność, możliwości, potencjał, ale szukał też obszarów, w których mogą się rozwijać.

Mój Smart Dom: Redmond SkyKettle M170S-E

Przyznam się, że przyzwyczaiłem się do zwykłych czajników, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że można w tym segmenciku znaleźć coś więcej niż tylko zwykłe zagotowanie wody. Nawet wprowadzając do mojego smart domu adaptery ścienne, chcąc włączyć do automatyki również czajnik, nie przyszło mi do głowy, by przyjrzeć się szerzej rynkowej ofercie. Zamiast ograniczać się do integracji czajnika przez tzw. smart plug, można nabyć sprzęt AGD w odmianie przystosowanej do inteligentnego działania. Taki modele w swojej ofercie posiada marka Redmond.

Redmond SkyKettle M170S-E to smart czajnik, który nie chce kusić wyłącznie funkcjami zdalnymi, ale również odpowiednim zakresem opcji, wykraczających poza zwykłą odmianę. Połączenie bogatego wachlarza trybów oraz aplikacja mobilna to ciekawe zestawienie, które ja testowałem przez ostatnich kilkanaście dni. Parzyłem sobie w końcu herbaty, których wcześniej nie miałem okazji  skosztować w prawidłowo przygotowany sposób.

Redmond SkyKettle M170S-E

Mój Smart Dom: czajnik dla wymagających

Okazało się, że do tej pory nie byłem wymagającym klientem! Pijałem najzwyczajniejsze herbaty, czasem zioła. Niestety przygotowywałem je w zły sposób. Miałem świadomość, że różne odmiany parzy się w konkretnych temperaturach, ale zadanie to przy moim tempie funkcjonowania było ponad moją cierpliwość i możliwości. Nie mam ani czujników ciepła, ani czasu na to, by pilnować wyznaczonego w przepisie ciepła. Redmond SkyKettle M170S-E ma w sobie wszystko to, co ułatwi parzenie możliwie wielu rodzajów herbat, ale i kaw!

Dobieranie konkretnych temperatur wody to bardzo ważne dla smaku parametry. W naszych głowach zaszczepiono, że powinniśmy zalewać wrzątkiem. Błąd! Zaczerpnąłem w końcu wiedzy na te tematy i okazuje się, że czasem może to nawet szkodzić. Liczy się zarówno temperatura i czas parzenia. Jeśli chcemy poczuć odpowiedni aromat, powinniśmy zastosować się do przepisów. Redmond dołącza do swoich wyrobów książeczkę z przepisami, by parzenie idealnych herbat było do naszej dyspozycji od razu po wyjęciu sprzętu AGD z pudełka.

Mój Smart Dom: funkcje Redmond SkyKettle M170S-E

Jeśli należycie do grupy miłośników dobrze zaparzonych naparów to inwestycja w odpowiedni czajnik może się szybko zwrócić pod postacią idealnie przygotowanej kawy lub herbaty. Chodzi oczywiście o komfort, czyli grzanie wody w jednym z pięciu trybów: 40°C, 55°C, 70°C, 85°C, 95°C (+ 100°C, czyli doprowadzenie do wrzenia). To jedne z najczęściej używanych temperatur. Zarówno do parzenia herbaty, jak i przygotowywania posiłków. Tutaj podam dwa przykłady z moich testów. W jednym przypadku udało się dobrać ciepło do przygotowania posiłku dla małego dziecka. W drugim, temperatury do przygotowania idealnego ciasta do pizzy (tutaj akurat stosuję sprawdzony przepis, w którym drożdże należy rozpuścić w wodzie z 40 stopniami). Do tej pory musiałem wodę przelewać między naczyniami, by ostudzić ją na oko.

Redmond SkyKettle M170S-E umożliwia skorzystanie z panelu, na którym wybierzemy temperaturę i otrzymamy dokładnie taką wodę jakiej potrzebujemy. Oczywiście docelowo zostały one dostosowane do konkretnych przepisów herbacianych. Przeciętny czajnik służy głównie do tego celu. Redmond zadbał, by proces parzenia był najwygodniejszy i możliwie przyjemny. Pomóc ma w tym opcja podtrzymywania ciepła (nawet przez całą dobę), spora pojemność (1.7 L), ale też wysokiej jakości wykończenie. Podobać się może także nowoczesny design i sama obrotowa, bardzo wygodna podstawka. Bardzo ważny jest sam czujnik temperatury, ponieważ to on przekazuje informacje na jej temat. Zastosowano tu też filtr antyosadowy, dzięki czemu zadbamy o jakość wody.

Grzałka jest płaska, a więc nie trzeba wcale grzać dużej ilości wody (bardzo często wystarcza przecież na jedną filiżankę). Wystarczy już 100 ml wody. Redmond zadbało w swoim czajniku o najdrobniejsze detale, np. dwustronną miarkę. Ocenimy ilość wody w pojemniku bez konieczności jej szukania, czyli obracaniem czajnika na obrotowej stacji. Niby nic wielkiego, a jakże wygodne. Bardzo praktycznie jest też sprawdzanie temperatury wody, dzięki czemu nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dogrzewaniach. Samo utrzymywanie ciepła to też korzyść, ponieważ dysponujemy idealną wodą przez dłuższy czas. Możemy przygotować kolejne filiżanki bez oczekiwania lub niepotrzebnego dogrzewania do brakującego pułapu.

Pięć temperatur to raczej wystarczająca paleta nawet dla bardziej wymagających użytkowników, ale jeśli komuś zabraknie innych parametrów niż proponowane to można spokojnie zagrzać wodę najbliższą pożądanym wynikom i chwilkę odczekać aż ta opadanie. Sensor ciepła powinien to ułatwić. Korzystanie z czajnika Redmond SkyKettle M170S-E szybko sprawia, że o starym momentalnie zapominamy. Człowiek dopiero zdaje sobie sprawę, że zwykły model był strasznie ograniczony.

Mój Smart Dom: aplikacja Ready for Sky

Na zakończenie pierwszego wpisu o czajniku Remond pozostawiłem sobie temat aplikacji mobilnej, z którą urządzenie współpracuje. Za około dwa tygodnie przygotuję kolejny wpis wyłącznie na temat możliwości programiku na platformy iOS oraz Androida. Wypada jednak przedstawić tutaj informacje na jego temat, ponieważ jest bardzo ważną częścią wyrobu.

Redmond SkyKettle M170S-E

Wrażenia z użytku aplikacji Ready for Sky opiszę w kolejnym wpisie.

Aplikacja mobilna Ready for Sky to system inteligentnego sterowania sprzętem i to nie wyłącznie czajnikiem SkyKettle M170S-E, ale i pozostałymi produktami marki Redmond. Z jednego miejsca możemy korzystać z całej oferty urządzeń AGD, dzięki czemu wszystkie oferowane opcje uzyskujemy w jednym wirtualnym panelu. Inteligentny czajnik możemy obsługiwać z poziomu smartfona, co daje nam zarówno zdalny dostęp (np. wydawanie poleceń z łóżka), integrowanie automatyki z budzikiem. Mamy praktycznie pełną kontrolę nad czajnikiem z ekranu smartfona, łącznie z wyborem temperatury. Wszystkie funkcje programu opiszę w kolejnej recenzji, odkrywając potencjał drzemiący w komunikacji Bluetooth 4.0. W odpowiednim momencie podlinkuje materiał, by wygodnie przeskoczyć do tego wpisu.


Smart czajnik Redmond SkyKettle M170S-E wyceniono na 399 zł. W sierpniu trwa jednak promocja w oficjalnym sklepie Redmond, gdzie sprzęt ten można nabyć za 50% ceny (przy wcześniejszym zakupie pierwszego urządzenia marki za minimum 400 zł).

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (7)

 1. Mam multicooker Redmonda i zastanawiam się nad tym czajnikiem, bo to naprawdę wygodna sprawa i ładny jest, to mu trzeba przyznać.

 2. Taaa… Czajnik śmierdzi w środku jakimś metalem. Firma prowadzi marketing szeptany i stąd dobre opinie. Multicooker to pożeracz prądu, woni jakimś dziwnym zapachem. Infolinia firmy bardzo nieprofesjonalna, zwłaszcza jak słyszysz kogoś z rosyjskim akcentem. Śmieszne.

  1. Jakbyś “Sylwia” kupiła czajnik który śmierdzi to z pewnością kupisz inny sprzęt tej samej firmy tylko po to żeby potem napisać że też śmierdzi, śmieszne. Jak ktoś lubi jakieś różne herbatki sobie parzyć to czajnik jest spoko.

 3. Smarter-iKettle-3.0
  Ja posiadam taki.
  Obsługa głównie przez apke. Normalnie tylko gotowanie, lub podgrzanie do wcześniej zapamiętanej temperatury domyślnej.
  Czajnik posiada czujnik ilości wody i wbudowany termometr.
  Dane te sprawdzam na ekranie smartfonu.
  Czajnik czaszy się z internetem po wifi, więc mogę go włączyć i zlecić podtrzymanie temperatury będąc w drodze do domu.
  Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *