Tabliczni.pl – o Internecie Rzeczy, ubieralnych technologiach, mobajlu, VR i smart domu

Zakładając bloga miałem świadomość, że tych w tematyce technologicznej jest sporo i przebić się będzie trudno. Technologii jest dziś jednak tak wiele, że bardziej niszowe mają swoje szansę. Gdy w 2012 roku rozpoczynałem blogowanie na temat Internetu Rzeczy, wearable i smart domu były to raczej unikatowe określenia. Sporo ryzykowałem, ale miałem pewność rozwoju tych zagadnień obok mobajlu, którym zajmuję się od dawien dawna. Na szczęście miałem chyba rację, przynajmniej sądząc po statystykach odwiedzin, ale i zainteresowania tymże działem. Ukierunkowałem wpisy w konkretne sekcje i staram się ich trzymać.

Na szczęście IoT i towarzyszące mu technologie świetnie łączą się z praktycznie każdym aspektem naszego życia, więc blog sam z siebie porusza wiele lajfstajlowych tematów (chętniej się czyta, chętniej się też pisze). Przygotowałem już ponad 4 tysiące artykułów, a najbardziej cieszy mnie fakt, że nie rozwijam się wyłącznie w jedną stronę, gdyż pisanie o najnowszych trendach technologicznych daje mi obok satysfakcji i utrzymania także poczucie zwiększania wiedzy na temat funkcjonowania świata. O czym to ja już w tym Internecie Rzeczy nie pisałem!

Spędzam życie aktywnie, a więc i mobilnie. Bloguję o noszonej elektronice, jej zaletach i wpływie na życie, wspomnianym Internecie Rzeczy, (w tym jego sporej części poświęconej inteligentnemu domu), ale i wszystkich powiązanych technologicznie elementach coraz większej sieci czujników i modułów. Na tabliczni.pl (którego nazwa wzięła się od boomu na tablety) poczytacie moje opinie o najnowszych rozwiązaniach, które świat zaproponuje powszechniej za pewien czas, o mobilnych gadżetach i przystawkach do smartfonów i tabletów, ale i najnowszych propozycjach usprawniających nasze funkcjonowanie.

Od aplikacji, przez świat rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, aż po produkty, usługi i rozwiązania, które dziś zdają się być niszowe, ale za niedługi czas mogą stać się codziennością. Warto się do niej przygotowywać. Znać potencjał, zagrożenia, a nawet szansę na biznes i nową pracę. Ja swoją znalazłem przez blog. Dzielenie się opiniami (ale i newsami) daje mi radochę, ma inspirować (dziękuję za maile z informacjami na ten temat, to buduje!), przygotowywać do przyszłości i promować ludzką kreatywność. Chcę mieć kiedyś poczucie, że jako pierwszy bloger, który zajął się ubieralnymi technologiami, IoT i smart domem udało się wypromować owe technologie w moim kraju i przyczyniłem się do wzrostu zainteresowania nimi.

Poczytaj O MNIE więcej. Chcesz WSPÓŁPRACOWAĆ? Pisz śmiało: kontak[ ]tabliczni.pl