Zepp Play Soccer – czujniki w wersji dla piłkarza

3 Paź 2016

Producent czujników Zepp dostarczał rozwiązań dla baseballu, softballu, golfa i tenisa, a teraz czas na kolejną dyscyplinę. Nie ukrywam, dla mnie najważniejszą, bo piłkarską. Zepp Play Soccer da teraz swoje możliwości odczytów w trakcie gry w piłkę nożną, a sensory zamocujemy oczywiście na nogach. Nie jest to pierwsza próba dostarczenia analizatorów do tego konkretnego sportu, ale w ofercie Zepp propozycja debiutuje. System nie jest też nowatorski, ale na tyle niszowy, że zrobi wrażenie.

Zepp Play Soccer

Producent chce zaoferować monitoring istotnych danych w trakcie poruszania się po boisku. Chodzi o wartościowe statystyki, czyli te, które mają wpływ na samego piłkarza, jak i całą jego drużynę. Prawdopodobnie właśnie ta druga opcja będzie tutaj ważniejsza, bo przecież piłka nożna to sport drużynowy i liczy się głównie wynik całego teamu, a nie jednostki. Oczywiście jeśli gwiazdor zespołu się wyróżnia i jest efektywny to cała ekipa wygrywa, więc wszystko powinno ze sobą współgrać.

Zepp Play Soccer ma analizować przebyty dystans, kontakty z piłką, czas spędzony w ruchu (łącznie ze sprintem i przechadzkami po boisku). Ubieralny element mocujemy na specjalnej getrze, by z odpowiedniego miejsca zbierał odczyty. Dane przekazywane są potem na smartfon, gdzie użytkownik może obejrzeć statystyki i informacje z sesji. Identycznie jak w przypadku pozostałych odmian Zeppa. Różnicą jest jednak nieco inny moduł. Wcześniej nie różnił się on między sobą i można było skorzystać z tego samego elementu przy wymienionych na początku dyscyplinach.

Zepp Play Soccer

Zepp Play Soccer

My jako użytkownicy mamy określać co chcemy poprawić i czujniki pomogą zebrać materiał do analizy i poprawki. Autorzy dopracowali swój nowy projekt pod kątem całej drużyny i chcą, by możliwe było sprzężenie sensorów ze sobą. Tryb “Team Game” ma pomóc w treningu, choć według specyfikacji skupi się głównie na podglądzie wyników kolegów, tworzenia rankingów i motywowania się do wzajemnej pracy. Nie sądzę, by w tej chwili był to sprzęt dla trenera, choć samo zbieranie danych też będzie dla niego pomocne. Może z czasem developer przygotuje odpowiednią dla coacha aktualizację.

Piłkarski Zepp będzie przy okazji fajnym gadżetem do prowadzenia statystyk. Od zliczania przebiegniętego przez drużynę dystansu (znanego z profesjonalnych spotkań), aż po zapis strzelców bramek. Powstaną w ten sposób atrakcyjne podsumowania meczów lub treningów. Na koniec pozostaje mi się zapytać o wygodę noszenia takowej nogawki z modułem. Jako piłkarz chciałbym ocenić i te aspekty (dosyć ważne dla zawodnika). Mam na myśli uciski na łydkę, czy piszczel. Trzeba liczyć na to, że producent wie co robi. Odmiana Zepp Play Soccer ma kosztować 99$.

źródło: Zepp

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *