Yoga od Numbers – nauka jogi a'la Twister, ale z iPadem

28 Paź 2015

yoga by numbers

Na moim blogu w dziale fitness znajdziecie kilka mat, które można śmiało połączyć z tabletem i wykorzystać ich łączność oraz wbudowane czujniki do kontrolowania techniki ćwiczeń. Rónież joga ma tutaj wsparcie podpowiedzi i uwag. Jakiś czas temu na Kickstarterze pojawił się projekt maty bez sensorów, ale z wyrysowanymi polami oraz lekcjami do nauki jogi. Projekt przypomina grę w Twistera, gdzie musimy układać nasze kończyny na kolorowych polach. Yoga od Numbers korzysta właśnie z takiego systemu, aby łatwiej było pojąć ruchy i pozycje.

To proste narzędzie w równie dobry sposób nauczy nas poprawnych ruchów, a wcale nie wymaga odczuwania siły nacisku. Trzeba się tylko stosować do filmów. Przygotowano jest na DVD, więc można spokojnie otworzyć je na dużym ekranie, ale dołączono też aplikację na iPada, więc jest szansa również na podręczny format. Mobilny programik proponuje znane style i pozycje wraz z pełną instrukcją ich układu. Yoga ma zarówno darmowe, jak i płatne treści typu premium. Chodzi o materiały dla początkujących, którzy chcą się nauczyć jogi – autorzy nie ukrywają, że skupiają się właśnie na tej grupie klientów.

Yoga iPad

W programie znajdą się też informacje na temat kontroli oddechu i ogólnego rozumienia związków ciałą i umysłu. Mata ma zastąpić instruktora i krok po kroku kierować naszym ciałem wedle wyrysowanych liczb. Instrukcje są bardzo dokładne i wskazują wszystko w odpowiednim, wolnym tempie. Mają to być podstawy, które warto ogarnąć przed starterm jakiegoś bardziej poważnego kursu (ten można kontynuować dalej z tabletem i wcale nie zapisywać się na siłownię – domowe warunki też są ok!).  Wyrysowane pola mają zastąpić wbudowane czujniki, dzięki czemu produkt jest nieco tańszy. Mata jest naprawdę spora.

Mata Yoga jest wyceniona na 120 dolców.

źródło: yogabynumbers.org via thegrommet.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *