Wyze Sense – budżetowe smart czujniki

28 Mar 2019

Kamerki Wyze stały się popularne dzięki świetnemu stosunkowi możliwości do ceny. Firma zaproponowała Wyze Cam za 20$ i o 10$ droższy, ale obrotowy Wyze Cam Pan. Teraz do rodzinki dołączy równie tani Wyze Sense, czyli sensor, dzięki któremu ekosystem z monitoringiem będzie miał większe możliwości. Wyczuwam, że producent zaczął właśnie poważniejszą rozbudowę platformy. Ma skupiać się na bezpieczeństwie, oferując szerszy potencjał wykrywania zdarzeń.

Wyze Sense - czujniki dla monitoringu

Wyze Sense – czujniki dla monitoringu

Znów najważniejszy jest niski próg cenowy. Ideą całej koncepcji jest przystępność cenowa. Za 20$ możemy nakupować więcej kamerek i więcej czujników, więc cały budynek można wyposażyć w rozbudowany system obserwacji. Wyze Sense nawiązuje też do kamerek swoim sześciokątnym kształtem. Stylistyka będzie spójniejsza, a to dla elektroniki do wnętrza jest coraz ważniejsze. Jeszcze ważniejsze jest jednak to co w środku, czyli funkcje. Sense mają komunikować się z kamerkami przez Wyze Bridge i dawać sygnał o ruchu, aktywując nagrywanie. To bardzo powszechna metoda zabezpieczeń w domach. Różnicą są tu niższe koszty.

Za 20 dolarów nabywamy cały zestaw. Są tu dwa sensory do drzwi, czujnik ruchu oraz wspomniany wyżej mostek łączący ze sobą moduły (jak i kamerki). Sądzę, że kolejne czujniki będzie można dokupować oddzielnie lub w jakichś family packach. Generalnie będzie tanio. Wyze Bridge wepniemy w tył kamerek i w ten sposób nastąpi integracja z sensorami. Zabezpieczymy wejścia i okna oraz przejścia. Każda detekcja uruchomi zapis z kamer, by nagrać sytuację. Aplikacja ma służyć głównie do ochrony mienia, ale da też ogólny podgląd, np. powiadomi o nie zamkniętych po wyjściu z domu oknach. Będzie czuwać.

Wyze Sense - czujniki dla monitoringu

Domownicy mogą ustawić sobie powiadomienia na smartfon dotyczące wykrytych zdarzeń. Wszystko dzięki połączeniu internetowym w mieszkaniu. Czujniki Sense to integralna część ekosystemu Wyze, więc działać będzie wyłącznie z kamerkami producenta. Niby Wyze ma swój kanał IFTTT do budowania akcji z modułami innych producentów, ale nie wiem czy uda się wykorzystać czujki do innych zadań. To by było coś! Sensory mają wejść do sprzedaży 8 maja. Przypomnę jeszcze, że platforma współpracuje z Alexą.

źródło: Wyze.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *