WyzeCam – kamerka IP za 20$

27 Paź 2017

WyzeCam

Za pewien czas maleńkie kamerki do monitorowania wnętrza będą w standardzie na wyposażeniu każdego mieszkania. Kiedyś instalacja takiego systemu była droga, więc pozwolić mogli sobie tylko bogatsi. Od kilku lat trwa wyścig na przystępne cenowo kamerki IP z podglądem ze smartfona. Te urządzenia są nie tylko tańsze, ale i ciekawsze funkcyjnie. Wyze Cam ma być jedną z najtańszych w segmencie, bo proponujących najważniejsze opcje za zaledwie 20 dolarów!

Trzeba przyznać, że to cennik bardzo atrakcyjny! Kamerki z aplikacjami kosztują średnio ok. 10 razy więcej. 200 dolarów za Nest Cam to nie jest specjalnie dużo (porównując do systemów oferowanych kiedyś), ale konkurencja sprawia, że zaczynamy kierować oczy na jeszcze przystępniejsze rozwiązania. Firma Wyze Labs skonstruowała niewielką kamerkę i przygotowała jej prosty format. Sześcianik ma regulowany uchwyt i nóżkę, więc można dostosować jej ułożenie i wygodnie skierować w konkretną stronę.

WyzeCam

 Wyze Cam ma być tanią alternatywą. Zaleta jest jasna. Za te same pieniądze co Nest można kupić dziesięć kamerek Wyze i rozstawić je po całym mieszkaniu, zyskują monitoring z wielu ujęć. Sprzęt proponuje jakość Full HD, czyli 1080p ze wsparciem podczerwieni, czyli trybu night vision. Materiały mają zapisywać się w chmurze i dotyczy to ostatnich 14 dni. Start-up przygotował nagrywanie przy wykrywaniu ruchu lub dźwięku (szkoda, że rejestracja na internetowy dysk dotyczy tylko kilkunastu sekund od detekcji nietypowego zdarzenia). To ograniczenie, ale np. serwis Nest Aware w produktach Google wymaga płatnej subskrypcji (sporej). W obudowie jest slot na kartę microSD, więc wszystko można zapisać też na lokalnej pamięci. Software oferuje efektowne ujęcia time-lapse.

Moduł posiada też głośniczek i mikrofonik, więc można tu skorzystać z dwustronnej komunikacji. W zasadzie wszystkie najważniejsze parametry są obecne, włącznie z powiadomieniami o wykryciu zdarzenia, docierające wprost na nasz smartfon. To, że to jeszcze nie wszystko. W zestawie jest także rozpoznawanie alarmów z urządzeń wykrywających dym i tlenek węgla. To może nie czujniki, ale dodatkowy system, który uaktywni podgląd w momencie wykrycia ognia lub gazu. Uważam, że jak na 20 dolarów to całkiem przyjemny zestaw!

źródło: WyzeCam

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *