Wyze Bulb – budżetowa smart żarówka za 8$!

23 Maj 2019

Wyze kontynuuje rozwijanie swojej budżetowej platformy dla smart home. Zaczęło się od tanich kamerek Wyze Cam, Wyze Cam Pan, a niedawno rozszerzono ofertę o smart czujniki Wyze Sense. Kolejnym elementem ekosystemu ma być inteligentna żarówka Wyze Bulb, czyli smart oświetlenie za niewielkie pieniądze. Do tego wcale nie jest to jakaś tam prosta żaróweczka, a model współpracujący z większością systemów smart home oraz serwisów sterujących wnętrzem.

Wyze Bulb

Wyze Bulb – smart żarówka za 8$

8 dolarów za inteligentną żarówkę to super cena, ale należy pamiętać, że mówimy o modelu świecącym na “biało”, czyli nie multikolorowej odmianie. Wcale nie oznacza to, że to jakieś wielkie ograniczenie, bo i tak większości z nas zależy przede wszystkim na takim świetle. Niestety nie kupimy na razie pojedynczej sztuki,  tylko czteropaki. Trzeba będzie zatem kupić kilka żarówek LED, co z kolei ma sens. I tak zwykle nabywamy ich więcej, żeby smart system miał jakiś sens. Dopiero za jakiś czas żarówki będą oferowane na sztuki.

Wyze Bulb będzie kolejnym konkurentem na rynku, gdzie robi się naprawdę ciasno. Jest przecież Lifx, Philips Hue, ale i niedrogie Xiaomi Mi Led (niebawem test na moim blogu). Wyze wygra ze wszystkimi stosunkiem ceny do funkcji. Jest dużo funkcji oraz niska cena. To wystarczający powód, by zainteresować się takim wyrobem. Zacznijmy od jasności. 800 lumenów to dużo. Temperaturę barwy możemy wybrać. Od zimnej do ciepłej. Na razie producent nie mówi nic o wariancie kolorowym, ale spodziewam się, że i taki w końcu wejdzie do sprzedaży.

Teraz kwestie opcji. Oczywiście jest grupowanie żarówek w strefy, kontrola z poziomu aplikacji na iOS lub Androida. Automatyzację można skorelować z innymi smart moduł przez Google Home lub Alexę, czyli również sterować nimi przez asystentów głosowych. Wyze Bulb mają też swój kanał w IFTTT, więc zbudujemy sporo scen. Nie zabraknie harmonogramowania pracy, ale i współpracy z elementami ekosystemu Wyze, czyli wspomnianymi wyżej kamerkami oraz czujnikami. Rozwinie to możliwości systemu ochrony wnętrza.

Na razie propozycja jest oferowana przez Wyze Early Access w aplikacji mobilnej Wyze. Premiera ma nastąpić w czerwcu w limitowanej liczbie. Taki system sprzedaży ma dotyczyć jeszcze kilku produktów w tym roku. Jakich? Sam jestem ciekawy.

źródło: Wyze

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *