Wydrukuj sobie pasek do Apple Watcha

9 Mar 2017

Macie dostęp do drukarki 3D? To daje wam sporo możliwości. Dziś wydrukować można w sumie wszystko (przedwczoraj widziałem taki domek, choć w specjalnej, większej drukarce). Mniejsze modele z głowicą 3D to szansa na przygotowanie własnego projektu DIY (do-it-yourself). Chyba kiedyś na blogu dawałem już przykład wydruku pasków do smart zegarków, ale trafiłem na kolejną próbę. Autor udostępnił ciekawie wyglądający pasek do Apple Watcha, który stworzymy z ninjaflexu, czyli termoplastycznego poliuretanu.

Na Adafruit można znaleźć pełne repozytorium do paska dla Apple Watcha i uwzględnia on specjalne mocowania do koperty (unikalne connectory dla smartwatcha Apple trzeba jednak dokupić odzielnie), samego paska z oryginalnym wzorem, a także opcjonalnego schowaka do adaptera audio jack 3,5 mm. Ten ostatni pozwoli nam na przenoszenie maleńskiego dodatku do najnowszych iPhone’ów, dzięki czemu go nie zgubimy (chyba, że z całym zegarkiem :P). Smartwatch powinien wyglądać unikatowo, no i będzie satysfakcja z wydruku 3D.

Celem projektu nie jest tylko nagroda w postaci gotowego wydruku, ale i nauka tworzenia giętkich materiałów w 3D. Wzorów i kształtów paska jest w bazie znacznie więcej niż te na obrazkach, więc spokojnie dobierzecie sobie projekt nawet pod garderobę i ulubiony styl, zresztą, obejrzycie poniższy materiał video:

źródło: adafruit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *